Ogłoszenia Parafialne – 10.09.2023 – 23 Niedziela Zwykła

Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę po komunii na organizacje tegorocznych dożynek, wszelkie ofiary złożone na potrzeby parafii a także przyniesione fanty na loterię. Fanty można przynosić jeszcze do środy włącznie

W czwartek święto Podwyższenia Krzyża a w piątek wspomnienie Matki Bożej bolesnej

Przyszła niedziela będzie parafialnym dziękczynieniem za tegoroczne plony. O godz. 12.00 uroczysta suma dożynkowa. Tak jak co roku procesyjnie wniesiemy do kościoła Snopki żniwne, chleby i kosze winogron. Snopki złożymy na początku mszy u stóp Matki Bożej żniwnej a chleb i winogrono przyniesiemy w procesji z darami. Po Mszy świętej Chleb i kosze winogron przeniesiemy na plac dożynkowy gdzie najpierw podzielimy się winogronem a potem chlebem.

Następnie rozpocznie się wspólne biesiadowanie przy kawie i ciastku wspólne śpiewanie, atrakcje, zabawy i konkursy dla dzieci i nie tylko . Będzie można też zjeść pyszną zupę pomidorową i gulaszową, bigos, proboszczowską gzikę z pyrą, kiełbaski i pajdę chleba ze smalcem. jako cegiełki dożynkowe będą rozprowadzane kotyliony . Będzie można także wziąć udział loterii fantowej. Każdy zakupiony los weźmie udział w losowaniu nagrody głównej a jest ich w tym roku kilka. Zapraszamy więc drogich parafian do licznego udziału i wspólnego świętowania.

Bóg zapłać tym którzy troszczyli się o porządek w kościele i przed kościołem. Na następne dwa tygodnie zapraszam część ul. Bukowskiej od P. Paluszkiewicz do końca obie strony.

Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Lichenia Łodzi i Kalisza w dniach od 2 do 3 października. Zapisy u P. Wiesławy Osińskiej

Intencje Mszalne

Sobota 9.09.2023 g. 18.00 Bernard Pigla 3 r. śm. i zm. z rodz. Piglów

Niedziela 10.09. 2023 g. 8.00 Zygmunt Nowaczyk – od rodz. Keler z Irlandii
10.30 Za Parafian – ( chrzest)

Poniedziałek 11.09.2023 g. 18.00 Kazimierz Czesława, Leszek Grelka i zm. z rodz. Grelków i Woźniaków

Środa 13.09.2023 g. 18.00 oprócz intencji stałych i wpisanych do Księgi Józefowej: O O dobre przygotowanie i owocne przeżycie Dożynek Parafialnych O powrót do zdrowia dla Mariana, Janusza, Elżbiety, Anny, Elżbiety, Marty; Aliny; ; powrót do zdrowia i siłę do walki z chorobą dla Anny; o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Katarzyny i Moniki, Andrzeja; Mieczysława , Ewy Ryszarda i Mirosławy; o potrzebne łaski dla Arkadiusza. O zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie; o zdrowie i błog. dla Renaty, Adriana, i Anety;  O powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Pawła; w pewnej intencji; Jan, Wiesław Rybarczyk; Błażej Hajder, ; Andrzej Nowak, Robert Nowaczyk; Stanisław Derda; Bogdan Sobieraj; Andrzej Kasperek; Joanna, Henryk Klemke i zm. z rodz. Augustyniaków i Matysików; Kazimierz Marchwiński – od Dziamskich i Wrotkowskich; Michał Makowski – od córki Agnieszki; Maria Frąckowiak – od sąsiadów

Czwartek 14.09.2023 g. 18.00 Za parafian

Piątek 15.09.2023 g. 18.00 Błażej Hajder w r. śm. i zm. z rodz.

Sobota 16.09.2023 g. 18.00 Krzysztof Hirszman – od rodz. Tyklewiczów z babcią i Darią z rodz.

Niedziela 17.09.2023 g. 8.00 Kazimierz Marchwiński – od siostry Marii z mężem i synem
12.00 Msza Dożynkowa za parafian