Ogłoszenia – Niedziela Dożynkowa – 17.09.2023

Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej parafii także te dożynkowe. Dzisiaj Parafialne Dziękczynienie za zebrane Plony czyli Dożynki O godz. 12.00 uroczysta suma dożynkowa. Tak jak co roku procesyjnie wniesiemy do kościoła Snopki żniwne, chleby i kosze winogron. Snopki złożymy na początku mszy u stóp Matki Bożej żniwnej a chleb i winogrono przyniesiemy w procesji z darami. Po Mszy świętej Chleb i kosze winogron przeniesiemy na plac dożynkowy gdzie najpierw podzielimy się winogronem a potem chlebem. Obrzęd dożynkowy przeprowadzi Kapela Nowaki. Następnie rozpocznie się wspólne biesiadowanie przy kawie i ciastku wspólne śpiewanie, atrakcje, zabawy i konkursy dla dzieci i nie tylko . Będzie można też zjeść pyszną zupę pomidorową i gulaszową, bigos, proboszczowską gzikę z pyrą, kiełbaski i pajdę chleba ze smalcem. jako cegiełki dożynkowe będą rozprowadzane kotyliony . Będzie można także wziąć udział loterii fantowej. Każdy zakupiony los weźmie udział w losowaniu nagrody głównej a jest ich w tym roku kilka. Laptop, odkurzacz bezworkowy, komplet śrubokrętów opiekacz do kanapek mini piecyk 3 w 1. i inne. Zapraszamy więc drogich parafian do licznego udziału i wspólnego świętowania. W tym roku dochód z Dożynek przeznaczony będzie na modernizację szafy elektrycznej w zakrystii

Za tydzień w niedzielę po komunii dodatkowa składka na KUL WT i Szkoły katolickie w Poznaniu

Za tydzień w niedzielę zapraszam na Mszę i spotkanie po Mszy św. dzieci i rodziców klas 3

Zostało już tylko kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę parafialną do Lichenia Łodzi i Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dn. 2-3 października. Koszt 300 zł. zapisy u P. Wiesławy Osińskiej

Intencje Mszalne

Sobota 16.09.2023 g. 18.00 Krzysztof Hirszman – od rodz. Tyklewiczów z babcią i Darią z rodz.

Niedziela 17.09.2023 g. 8.00 Kazimierz Marchwiński – od siostry Marii z mężem i synem
12.00 Msza Dożynkowa za parafian

Środa 20.09.2023 g. 17.30! wyjątkowo  oprócz intencji stałych i wpisanych do Księgi Józefowej: O O dobre przygotowanie i owocne przeżycie Dożynek Parafialnych O powrót do zdrowia dla Mariana, Janusza, Elżbiety, Anny, Elżbiety, Marty; Aliny; ; powrót do zdrowia i siłę do walki z chorobą dla Anny; o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Katarzyny i Moniki, Andrzeja; Mieczysława , Ewy Ryszarda i Mirosławy; o potrzebne łaski dla Arkadiusza. O zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie; o zdrowie i błog. dla Renaty, Adriana, i Anety;  O powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Pawła; w pewnej intencji; Jan, Wiesław Rybarczyk; Błażej Hajder, ; Andrzej Nowak, Robert Nowaczyk; Stanisław Derda; Bogdan Sobieraj; Krzysztof Hirszman – od siostrzenicy Magdy z rodz.; Maria Frąckowiak – od sąsiadów; Czesław Sworek – od Zakładu pogrzebowego Gloria

Piątek 22.09.2023 g. 18.00 50 ur. Agnieszki

Sobota 23.09.2023 g. 18.00 O zdrowie w rodz. Izabella i Edmund Gruch

Niedziela 24.09.2023 g. 8.00 Franciszek Leon Marianna Szymańscy, Anna Wiktor Milej, Urszula Pempera
10.30 Za Parafian 85 r. ur. Mariana; 35 r. ślubu Beata i Henryk