Ogłoszenia Parafialne – 3.09.2023 – 22 niedziela zwykła

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj po komunii na organizację Dożynek oraz wszelkie ofiary na potrzeby naszej parafii

Dzisiaj o g. 12.00 suma odpustowa ku czci Matki Bożej Literackiej w Buku

W poniedziałek o g. 8.00 Msza na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Sędzinku. Dzieci klasy I przynoszą tornistry do poświęcenia. Pozostałym dzieciom klas I poświęcę tornistry za tydzień w niedzielę na Mszy o g. 10.30

Coraz bliżej Parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony czyli dożynki , które odbędą się w niedzielę 17 września. To wielkie święto rolników sadowników, ogrodników i pszczelarzy trzeba dobrze przygotować. Zapraszam więc przedstawicieli poszczególnych wiosek, radnych, sołtysów, panie z Caritasu a także dzieci i młodzież na kolejne spotkanie w środę o g. 19.00 w dolnym kościele. Do zrobienia są dekoracje, przygotowanie loterii cegiełkowej festynu. Poszukujemy Starosty i Starościny Dożynkowej. Kilka osób nie jest w stanie tego zrobić, dlatego liczę na Was drodzy parafianie wspólnymi siłami damy radę… Cały czas można przynosić cegiełki. Mile widziani sponsorzy nagród głównych…

w tym tygodniu w piątek przypada Święto Narodzenia NMP czyli Matki Bożej siewnej na mszy o g. 18.00 poświęcenie ziarna na zasiew. Serdecznie zapraszam szczególnie rolników

W dniach 2 i 3 Października organizujemy pielgrzymkę do Lichenia, Łodzi i Kalisza do sanktuarium Św. Józefa. Zapisy u Pani Wiesi.

W niedzielę 10 września wznawiamy Mszę z udziałem dzieci o g. 10.30 Na tej Mszy poświęcenie Tornistrów klas I. Po tej mszy spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców. Zapraszam do licznego udziału szczególnie wszystkie dzieci.

Intencje Mszalne

Sobota 2.09.2023 g. 18.00 Marian Paluszkiewicz 6 r. śm.

Niedziela 3.09.2023 g. 8.00 Stefan Marianna Paluszak, Zdzisława Olszewska, Kazimierz Maciejewski
10.30 Za parafian

Poniedziałek 4.09.2023 g. 8.00 Msza na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Sędzinku.

Środa 6.09.2023 g. 18.00 oprócz intencji stałych i wpisanych do Księgi Józefowej: O błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży i nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny; O powrót do zdrowia dla Mariana, Janusza, Elżbiety, Anny, Elżbiety, Marty; Aliny; ; powrót do zdrowia i siłę do walki z chorobą dla Anny; o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Katarzyny i Moniki, Andrzeja; Mieczysława , Ewy Ryszarda i Mirosławy; o potrzebne łaski dla Arkadiusza. O zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie; o zdrowie i błog. dla Renaty, Adriana, i Anety;  O powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Pawła; w pewnej intencji; Krystyna Ochnio – od brata Eugeniusza i chrześniaczki Marleny z synem; Jan, Wiesław Rybarczyk; Błażej Hajder, ; Andrzej Nowak; Stanisław Derda; Bogdan Sobieraj; 

Piątek 8.09.2023 Świeto Narodzenia NMP – poświęcenie ziarna na zasiew
g. 18.00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Krystyny z ok. 60 ur.

Sobota 9.09.2023 g. 18.00 Bernard Pigla 3 r. śm. i zm. z rodz. Piglów

Niedziela 10.09. 2023 g. 8.00 Zygmunt Nowaczyk – od rodz. Keler z Irlandii
10.30 Za Parafian – ( chrzest)