Ogłoszenia Parafialne – 18.09.2022 – Niedziela Dożynkowa

 Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej parafii także te dożynkowe. Dzisiaj Parafialne Dziękczynienie za zebrane Plony czyli Dożynki O godz. 12.00 uroczysta suma dożynkowa. Tak jak co roku procesyjnie wniesiemy do kościoła Snopki żniwne, chleby i kosze winogron. Snopki złożymy na początku mszy u stóp Matki Bożej żniwnej a chleb i winogrono przyniesiemy w procesji z darami. Po Mszy świętej Chleb i kosze winogron przeniesiemy na plac dożynkowy gdzie najpierw podzielimy się winogronem a potem chlebem. Obrzęd dożynkowy przeprowadzi Zespół Folklorystyczny Wiaruchna, będzie także Kapela Nowaki. Oba te zespoły dadzą koncert w czasie festynu. Strażacy dadzą pokaz ratownictwa.

Następnie rozpocznie się wspólne biesiadowanie przy kawie i ciastku wspólne śpiewanie, atrakcje, zabawy i konkursy dla dzieci i nie tylko . Będzie można też zjeść pyszną zupę pomidorową i gulaszową, bigos, proboszczowską gzikę z pyrą, kiełbaski i pajdę chleba ze smalcem. jako cegiełki dożynkowe będą rozprowadzane kotyliony . Będzie można także wziąć udział loterii fantowej. Każdy zakupiony los weźmie udział w losowaniu nagrody głównej a jest ich w tym roku kilka. Laptop, frytkownica beztłuszczowa wielofunkcyjna, tablet, komplet garnków i wielofunkcyjny blender. Zapraszamy więc drogich parafian do licznego udziału i wspólnego świętowania. W tym roku dochód z Dożynek przeznaczony będzie na dokończenie modernizacji prezbiterium a konkretnie Ołtarza, Ambony ławek i stolika.

Bóg zapłać osobom, które troszczyły się o porządek i kwiaty w kościele. Na następne 2 tygodnie zapraszam Mieszkańców Wierzei od p. Paluszkiewicz do końca obie strony.

Intencje Mszalne

Środa 21.09.2022 . 18.00 oprócz intencji Stałych i wpisanych do księgi Józefowej: 70 ur. Władysława i 2 ur. Franka; o szybki powrót do zdrowia dla Krystiana, o szczęśliwą operację Sylwii oraz Boże Błogosławieństwo w rodzinie; o powrót do zdrowia dla Anny; o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Bogdana, Katarzyny i Moniki O zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie; o zdrowie i błog. dla Renaty i Adriana; O powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Wandy; O powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Pawła; Adam Stefania Jolanta Kryś, Joanna Szymczak, Roman Chojnacki; Szczepan Kowal; Jan Leśniak – od Synowej Jadwigi, wnuczki Patrycji i prawnuka Natana

Piątek 23.09.2022 g. 18.00 Marianna Lisek i zm. z rodziny

Sobota 24.09.2022 g. 18.00 Joanna i Henryk Klemke zm. z rodz. Klemke i Augustyniaków

Niedziela 25.09.2022 g. 8.00 Jerzy Maria Leon Przewoźni i zm. z rodz.
10.30 Za parafian