Ogłoszenia Parafialne – 11.09.2022 – 24 Niedziela Zwykła

Rozpoczynamy tydzień Modlitw o dobre wychowanie Dzieci i Młodzieży.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie Imienia Maryi czyli imieniny Matki Bożej a w środę święto Podwyższenia Krzyża św.

Przyszła niedziela będzie parafialnym dziękczynieniem za tegoroczne plony. O godz. 12.00 uroczysta suma dożynkowa. Tak jak co roku procesyjnie wniesiemy do kościoła Snopki żniwne, chleby i kosze winogron. Snopki złożymy na początku mszy u stóp Matki Bożej żniwnej a chleb i winogrono przyniesiemy w procesji z darami. Po Mszy świętej Chleb i kosze winogron przeniesiemy na plac dożynkowy gdzie najpierw podzielimy się winogronem a potem chlebem. Obrzęd dożynkowy przeprowadzi Zespół Folklorystyczny Wiaruchna, będzię także Kapela Nowaki. Oba te zespoły dadzą koncert w czasie festynu.

Następnie rozpocznie się wspólne biesiadowanie przy kawie i ciastku wspólne śpiewanie, atrakcje, zabawy i konkursy dla dzieci i nie tylko . Będzie można też zjeść pyszną zupę pomidorową i gulaszową, bigos, proboszczowską gzikę z pyrą, kiełbaski i pajdę chleba ze smalcem. jako cegiełki dożynkowe będą rozprowadzane kotyliony . Będzie można także wziąć udział loterii fantowej. Każdy zakupiony los weźmie udział w losowaniu nagrody głównej a jest ich w tym roku kilka. Laptop, frytkownica beztłuszczowa wielofunkcyjna, tablet, komplet garnków i wielofunkcyjny blender. Zapraszamy więc drogich parafian do licznego udziału i wspólnego świętowania. W tym roku dochód z Dożynek przeznaczony będzie na dokończenie modernizacji przezbiterium a konkretnie Ołtarza, Ambony ławek i stolika.

Można jeszcze do środy przynosić fanty

Intencje Mszalne

Sobota 10.09.2022 g. 18.00 Kazimierz, Czesława, Leszek Grelka; zm. z rodz. Grelków i Wożniaków

Niedziela 11.09.2022 g. 8.00 + Wacław Lemański – od chrześniaczki z rodziną
10.30 Za parafian

Poniedziałek 12.09.2022 . 18.00 Za parafian

Środa 14.09.2022 g. 18.00 oprócz intencji Stałych i wpisanych do księgi Józefowej: o powrót do zdrowia dla Anny; o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Bogdana, O zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie; o zdrowie i błog. dla Renaty i Adriana; O powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Wandy; O powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Pawła; Władysław Frąckowiak – od wnuków Leszka, Piotra i Joanny z rodz.

Piątek 16.09.2022 g. 18.00 Błażej Hajder w r. śm. i o powrót do zdrowia oraz potrzebne łaski dla Bogdana

Sobota 17.09.2022 g. 18.00 Zygmunt Nowaczyk – od wnuków Adriana i Bartosza

Niedziela 18.09.2022 g. 8.00 Honorata Zawieja 2 r. śm
12.00 Msza Dziękczynna za tegoroczne Żniwa w int parafian