Ogłoszenia parafialne – 13.03.2022 – 2 niedziela WIELKIEGO POSTU

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane i wpłacane na konto na potrzeby parafii, Daninę diecezjalną a także dzisiaj po komunii na pomoc rodzinie, która w wyniku wichury utraciła dach nad głową. Koperty na DD wyłożone są z tyłu kościoła

W poniedziałek na godz. 19.00 jeszcze raz zapraszam członków Rady Parafialnej Ekonomicznej i Caritas na spotkanie na probostwie i bardzo proszę o obecność. (ostatnio było 5 osób)

W tym tygodniu droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00 poprowadzą ją kandydaci do bierzmowania. Zapraszam ich bardzo serdecznie na drogę krzyżową, Mszę św. i spotkanie po mszy św.. Gorzkie Żale po mszy o godz. 10.30

W sobotę 19 marca przypada uroczystość św. Józefa. W tym roku obchodzić ją będziemy szczególnie uroczyście. Pragnę gorąco zaprosić wszystkich parafian a szczególnie rodziny dzieci I komunijnych i kandydatów do bierzmowania. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi zawierzenie rodzin, domostw i całej parafii św. Józefowi. W tym szczególnie trudnym czasie Idźmy do Józefa aby nie tylko prosić o pokój na świecie ale i o szczególną ochronę. Zewnętrznym wyrazem naszego zawierzenia, będzie podejście całych rodzin do figury Św. Józefa i ofiarowanie Mu lilii albo róży. Odczytany zostanie także Akt Zawierzenia Rodzin, który każda rodzina dostanie do domu. Oczywiście mówiąc rodzina zapraszam także osoby mieszkające samotnie. Od tej uroczystości w kościele wyłożona zostanie, księga próśb i podziękowań do Św. Józefa a ponieważ jest On także pomysłodawcą i głównym architektem Sędzińskiego Betlejem po Mszy św. odbędzie się premiera Filmu pt. „Gdzieś w Polsce”( trwa 35 min) o naszym żłóbku, będący wstępem do głównego filmu o naszej parafii. Przyjedzie także Pan Andrzej Machnowski reżyser filmu i przywiezie płyty z filmem, które będzie można zakupić po premierze. Po filmie św. Józef zaprasza na imieninową kawę i ciastko w sali na dole. Gdyby ktoś z parafian chciał pomóc św. Józefowi piekąc ciasto to pewnością się ucieszy tylko proszę mnie o tym powiadomić, żebyśmy wiedzieli ilu jest chętnych i na ile blach możemy liczyć. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla naszej parafii, dlatego szczególnie zapraszam i proszę o liczne uczestnictwo. Msza św. w tym dniu sprawowana będzie i intencji zbiorowej. Jak w środę, także w tych intencjach, z którymi przyjdziemy ( warto je spisać na kartce) św. Józef wyprosił już dla nas tyle łask i z pewnością jeszcze wyprosi, dlatego poświęćmy Mu ten dzień i Idźmy do Józefa…w radości i trwodze a On pewnością nam pomoże.

Zmarł nasz parafianin Józef Rogacki z Sędzin. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 10.00. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu

Zapowiedzi przedślubne

Sakramentalny wiązek Małżeński chcą zawrzeć:

Błażej Fornalik katolik kawaler zam Sędziny
Małgorzata Skowron katoliczka Panna zam. Dakowy Suche zap.I

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących po między nimi winien zgłosić to w biurze parafialnym

Intencje Mszalne

Sobota 12.03.2022 g. 18.00 Jakub Chermuła – od rodz. Pawlaków

Niedziela 13.03.2022 g. 8.00 Marianna, Józef Starostowie i zm. z rodz.
10.30 
Za parafian

Środa 16.03.2022 g. 18.00 oprócz intencji stałych do św. Józefa; O szybkie zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na świecie; O powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Adriana po przeszczepie szpiku; Powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Renaty i Zygmunta; 50 ur. Renaty, O szczęśliwe rozwiązanie, 75 ur. Stefana; Władysław Beciński – od mieszkańców Turkowa; Prakseda Kazimierz Migdałek, Jan Palicki w intencji Bogu wiadomej, w pewnej intencji w intencji Bogu wiadomej

Piątek 18.03. 2022 zaraz po drodze krzyżowej Marianna Stefan Paluszak, Zdzisława Olszewska

Sobota 19.03.2022 g. 18.00 oprócz intencji stałych do św. Józefa; W podziękowaniu za wszystkie wyproszone nam łaski; o potrzebne łaski dla Józefa w dniu imienin; o szybkie zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na świecie; Za wszystkie rodziny z naszej parafii, za osoby samotne i chore, za młodzież z naszej parafii szczególnie bierzmowanych, za dzieci I komunijne i ich rodziny; za uzależnionych od alkoholu i ich rodziny, za wszystkie matki w stanie błogosławionym w intencjach wszystkich obecnych na tej Mszy św. za śp. Józef Rogacki – od żony; Józef Osiński i zm. z rodz. Osińskich i Klińskich

Niedziela 20.03.22 g. 8.00 Mieczysława, Czesław Mensfel
10.30 Za parafian