Ogłoszenia Parafialne – 15.09.2019 – Niedziela Dożynkowa

Dzisiaj Parafialne Dziękczynienie za tegoroczne plony czyli Dożynki

Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę gospodarczą. o godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta  Msza Dziękczynna z  procesyjnym wniesieniem wieńcy , chleba dożynkowego owoców i warzyw. W czasie tej Mszy poświęcone będzie także ziarno na zasiew, które przyniesione zostanie w procesji z darami. Po mszy obrzęd dziękczynienia i dzielenia się chlebem, który poprowadzi Zespół Podrzewianka. Następnie wspólne biesiadowanie i świętowanie. Będzie także kawa i Ciasto a  także zupy Pomidorowa i Węgierska z kluchami, kiełbaski, bigos i oczywiście Gzika ks. Proboszcza. Przewidziane jest także rozprowadzanie cegiełek i licytacja   z których dochód przeznaczony jest na remont elewacji ściany głównej kościoła . Każda cegiełka wygrywa i bierze udział w losowaniu nagrody głównej. Nagroda główna w tym roku to Mini wieża, Hulajnoga Miejska a także masażer do stóp. Cegiełki rozprowadzane będą po 10 zł. Jest w tym roku 550 można wygrać np. suszarkę do włosów albo do prania, puzzle trójwymiarowe, prysznic turystyczny, worek ziemniaków i wiele innych wspaniałych nagród, których nie sposób tutaj wyliczyć. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i fundatorom losów.

Bardzo prosimy aby w czasie dożynek nie parkować samochodów na drodze wzdłuż ogrodzenia po prawej stronie kościoła gdyż jest to droga ewakuacyjna dla obsługujących gastronomię.

Za tydzień po komunii dodatkowa składka na Wydział Teologiczny i Szkoły Katolickie w Poznaniu a także KUL

Również za tydzień na msze o godz. 10.30 zapraszam Dzieci I komunijne z rodzicami a po Mszy na spotkanie organizacyjne.

Bóg zapłać osobom troszczącym się o kwiaty i porządek w kościele i przed kościołem. Na następne 2 tygodnie na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Wierzei od P. Paluszkiewicz do końca prawa
strona ul. Bukowskiej i ul. Stawna

Intencje Mszalne 

Poniedziałek 16.09.2019 g. 18.00 Stefan Marianna Paluszak, Zdzisława Olszewska

Środa 18.09.2019 g. 18.00 Oprócz intencji stałych – Marianna Klamecka – od Staszaków z Bukowego; Zofia Stefan Kawala, Mieczysław Aleksandra Mieczysław Mikołajczak; Mieczysław Kortyla – od chrześnicy Elżbiety z rodziną; Zmarli z rodz. Wieszczeczyńskich spoczywających na cmentarzu, Ewa Antczak, Maria Józef Wieszczeczyńscy

Czwartek 19.09.2019 g.18.00 Andrzej Krecki – od szwagra Pawła z rodz.

Piątek 20.09.2019 g. 18.00 Aldona Tomaszenko – od Matki Chrzestnej z rodz.

Sobota 21.09.2019 g. 18.00 Rudolf Nowacki, Prakseda Franciszek Józef Marta Barbara Alina Górny; Ludwik, Mateusz Józef Ula Sylwester Nowacki i zm. z rodz.

Niedziela 22.09.2019 g. 8.00 Genowefa Jan Przewoźny
10.30 Za Parafian