Ogłoszenia Parafialne – 19.06.2016

  1. Za tydzień w niedzielę zapraszamy drogich parafian na wspólne świętowanie czyli Parafialne powitanie lata. Kolejne spotkanie organizacyjne we wtorek po Mszy św. Tak jak w zeszłym roku mile widziani sponsorzy fantów cegiełek oraz słodkości.
  2. W czwartek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.
  3. Trwają prace porządkowe na cmentarzu parafialnym. Rozpoczęły się także prace remontowe na probostwie gdzie skute zostało część tynków elewacji. Bóg zapłać wszystkim pracującym za włożony trud i wysiłek. Za tydzień 4 niedziela miesiąca. Składka gospodarcza przeznaczona będzie na te cele.
  4. W tym tygodniu piorun uderzył w dom w naszej parafii. Dodatkowa składka na pomoc dla poszkodowanych będzie za 2 tygodnie w niedzielę 3 lipca po komunii. Także licytacja w czasie Parafialnego Powitania Lata będzie na ten cel.
  5. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Od środy do piątku po mszy św. można intencje mszalne na drugie półrocze 2016 r.
  7. Są do nabycia Przewodniki katolickie a także płyta pod tytułem Poznaj najstarsze biskupstwo w Polsce w cenie 5 zł.
  8. Sakramentalny związek małżeński chcą zawrzeć:
    Łukasz Tomaszenko kawaler zam. Sedziny i Marta Zebra panna zam. Poznań zap. I

18.VI – sobota     18.00 † Kazimierz Szymlet 3 r. śm. zm. z rodz. Szymletów i Araszkiewiczów Feliksa Ficnera

19.VI – Niedziela    8.00   † Franciszek 10 r. śm. Helena Banach, Anna Antoni Mikołajczak i zm. z rodz.
10.30 Za parafian

21.VI – wtorek    19.00   z drowie i potrzebne łaski oraz błogosławieństwo Boże z ok. 3 urodzin

22.VI – środa  19.00  O dobrą pogodę i urodzaje oraz błogosławieństwo Boże na wszystkich pracujących na roli.  W intencjach Agaty i Przemka, 2 W intencji ofiarodawców i dobrodziejów Parafii, 3 Za chorych z naszej parafii, 4. We wszystkich intencjach Agnieszki, 5. O powrót do zdrowia dla Marcina, Agnieszki  i Maurycego, Romana, Zbigniewa  Bożeny,   Dominika, Henryka, Błazeja, Jana Jarosława, Tadeusza, Magdaleny   a także o zdrowie dla ks. Mariana; O pomoc w trudnej sprawie, W intencji Panu Bogu wiadomej, O pomoc i opiekę w sprawie Panu Bogu wiadomej, o powrót do zdrowia dla Teresy  † Grzegorz Skowroński, † Krystyna Klińska 16 r. śm.; † Rudolf Nowacki – od mieszkańców Turkowa; † Justyna Stroińska 1 r. śm. – od córki Joanna z rodz.; † Maciej Maćkowiak  Zenon Łukaszyk; Szczepan Szymankiewicz – od mieszkańców Turkowa; Adam 20 r. śm. Teresa, Irena Łanoszka; Jan Władysław Araszkiewicz, Janina Czesław Dobrzańscy, Wojciech Jakubiak

23.VI – czwartek  8.00 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego
19.00  † Stanisław Sokół 7 r. śm. i zm. z rodz. 

24.VI – piątek     19.00   † Władysław, Stanisław, Stefania Zych, Antonina Franciszek Glinka

25.VI – sobota     18.00 † Eugeniusz Majda – od Synów

26.VI – Niedziela    8.00   † Róża Piaskowska 5 r. śm. Marianna, Michał Piaskowski, Janusz Duszczak, Maria Teofil Roman Garstka
10.30 Za parafian