Ogłoszenia Parafialne 26.05.2024 – Niedziela Świętej Trójcy

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej parafii
 2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. O godz.10.00 uroczysta Msza św. z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy przez Sędziny. Ołtarze w następujących miejscach I ołtarz będzie ustawiony przy domostwie państwa Łuczaków, II przy krzyżu, III przy domu P. Rakoniewskich i IV przy probostwie. Znakiem naszej wiary, miłości i uwielbienia do Jezusa w Eucharystii będzie udział we Mszy św. i procesji, przyjęcie Komunii św., udekorowanie naszych domów i trasy procesji. W procesjach  przez całą oktawę Bożego Ciała uczestniczą wszystkie feretrony, sztandary niesione przez matki, ojców, młodzież i dzieci z poszczególnych wiosek. Bardzo serdecznie zapraszam dziewczynki małe i duże do sypania kwiatków a także obsypania kwiatami Pana Jezusa na schodach kościoła, po procesji i błogosławieństwie na 4 strony świata. Chłopców komunijnych w albach zapraszam do asysty przed najświętszym sakramentem. Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.30 przy kościele. Potrzebnych jest także kilka dziewczyn, które tak jak w zeszłym roku zajmą się dziewczynkami.
  Procesję na Boże Ciało obsłużą radni… a ołtarze poszczególne wioski jak co roku.
 3. Tak jak w ubiegłym roku chcemy ułożyć dywan z kwiatów w kościele i przed kościołem. W tym roku o zrobienie dywanu w kościele proszę mieszkańców Wierzeja przed schodami głównymi mieszkańców Sędzinko. Od ulicy dywan ułożą Turkowo, od tyłu do dzwonnicy Sarbia i dalej Sędziny . Potrzebne nam będą w tym roku gałązki tui trzmielinki białej i żółtej oraz kolorowe kwiaty, kawałki kory zielone liście itp. Zapraszam do współtworzenia dywanu przez wszystkich mieszkańców parafii tych młodszych, starszych i najstarszych. Liczy się każda para rąk. Dywany stały się w pewnym sensie wizytówką naszej parafii i z roku na rok są coraz piękniejsze. Proponuje aby układanie dywanu rozpocząć w środę od godz. 14.30 Można rozpocząć już we wtorek
 4. Radnych proszę o wysypania piasku w poniedziałek albo we wtorek. Zachęcam także do dekorowania okien emblematami eucharystycznymi. Niech to będzie wielka manifestacja naszej wiary w realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie
 5. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele czyli Uroczystość NSP Jezusa.
 6. Msze święte w oktawie będą w piątek w  Wierzei przy sali wiejskiej; w sobotę i Niedzielę o 10.30 Msza zakończy się nabożeństwem czerwcowym i uroczystym błogosławieństwem Lourdzkim przez kościół  ; w poniedziałek w  Sędzinku przy sali wiejskiej Sędzinko; we  wtorek  w  Turkowie przy sali wiejskiej- Turkowo i Huby Turkowskie;  w środę- w  Sarbii – Sarbia i Huby Sarbskie W czwartek na zakończenie oktawy Sędziny, ul. Bukowska, Niegolewska i Huby Sędzińskie. Msza z procesją dokoła kościoła .
 7. W przyszłą sobotę i niedzielę gościć będziemy kleryka naszego seminarium w Poznaniu, który zbierał będzie ofiary na potrzeby seminarium modlił się z nami o powołania kapłańskie i zakonne.
 8. Zapowiedzi Przedślubne
  Sakramentalny Związek Małżeński chcą zawrzeć
  Szymankiewicz Adam Szczepan kawaler katolik zam Turkowo
  Sandra Klaudia Biała panna katoliczka zam Turkowo zap.II
  Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi osobami powinien zgłosić to w biurze parafialne
  Intencje Mszalne
  Sobota 25.05.2024 g. 18.00 Stanisława Stanisław Emilia Kochańscy, Zdzisław Wanda, Józef Ławniccy i zm. z rodz. Lubka i Judek
  Niedziela 26.05.2024 g. 8.00 Krystyna, Władysław Frąckowiak , Marianna Franciszek Serbińscy, Piotr Kaczmarek i Bogdan Konieczny
  10.30 Msza rocznicowa dzieci kl. IV
  Poniedziałek 27.05.2024 g. 18.00 Janina Sokołowska 3 r. śm.
  Środa 29.05.2024 g. 18.00 oprócz intencji stałych i wpisanych do Księgi Józefowej: O siłę do walki z chorobą i powrót do zdrowia dla Piotrka, Anny, Beaty, Jerzego i Romana i Doroty; O zdrowie i potrzebne łaski dla Andrzeja ; o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski; O potrzebne łaski i bł. Boże dla Krzysztofa; o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla ks. Antoniego Lorenza ,Ojca Izydora, Marka, Marii, Hieronima, Joanny i Pawła; o dar rodzicielstwa dla Zuzanny i Patryka; Darii i Eryka; Katarzyny i Rafała oraz innych małżeństw pragnących potomstwa O nawrócenie i Wiarę Dla Rafała i Asi oraz Krzysztofa i Moniki;  o zdrowie i potrzebne łaski dla Józefa i Ewy; O powrót do zdrowia dla Marzeny; Małgorzaty i Haliny; Mariana, Janusza, Elżbiety, Anny, Elżbiety, Marty; Aliny; ; powrót do zdrowia dla Anny; o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Katarzyny i Moniki, Andrzeja; Mieczysława , Ewy Ryszarda i Mirosławy; o potrzebne łaski dla Arkadiusza. O zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie; o zdrowie i błog. dla Renaty, Adriana, i Anety;  O powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Pawła; w pewnej intencji; Jan, Wiesław Rybarczyk; Irena, Błażej Hajder; Andrzej Nowak, Robert Nowaczyk; Stanisław Derda; Bogdan Sobieraj .; ks. Leon Stępniak, ks. Roman PioterekFranciszek Figlak, ks. Józef Sopart; ks. Franciszek Bortnowski. Ks. Marian Klimek; Stanisław Szymaszyk – od szwagierki Róży z rodz.
  Czwartek 30.05.2024 Boże Ciało 8.00 Eugeniusz 9.r. śm. Jadwiga 8 r. śm. Ludwik, Robert Majda Marian Nawrot
  Piątek 31.05.2024 19.00 w intecjach mieszkańców Wierzei
  Sobota 1.05.2024 g. 15.00 50 lecie
  18.00 Genowefa, Kazimierz, Jacek Wojciechowscy; Anna Przemysław Przybysz
  Niedziela 2.05.2024 g. 8.00 Czesław Sworek 80 ur. żony Ewy
  10.30 z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o zdrowie i błog. Boże dla ks. Proboszcza z ok. urodzin i rocznicy święceń kapłańskich – od Rady Parafialnej, Ekonomicznej i Caritas