Ogłoszenia Parafialne – 17.03.2024 – 5 Niedziela Wielkiego Postu

Od soboty 16 marca rozpoczyna się Narodowa Nowenna za Ojczyznę

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii, także te wpłacane na konto parafialne oraz ofiary na daninę diecezjalną.

W tym tygodniu została zamontowana nowa szafa elektryczna w zakrystii i przebadana cała instalacja elektryczna

Za tydzień Niedziela Palmowa. Na Mszy o g. 10.30 uroczysta Procesja z Palmami, na którą zapraszam szczególnie dzieci ale i młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. Chcemy aby było tak jak przed wielu laty kiedy Pan Jezus wjeżdżał uroczyście na osiołku witany przez mieszkańców w tamtejszych żydowskich strojach. Zapraszam więc małych i dużych do włączenia się w tę uroczystość. Ogłaszam także konkurs na palmę wielkanocną

We wtorek 19 marca przypada uroczystość Św. Józefa. Msza o godz. 18. będzie w intencji wszystkich rodzin naszej parafii oraz w intencjach wszystkich uczestników Mszy św., wpisanych do księgi Józefowej i intencjach stałych. Na koniec odmówimy akt zawierzenia św. Józefowi

W tym tygodniu w piątek na godz. 18.30 zapraszam na Drogę Krzyżową ulicami Sędzin. Przynosimy ze sobą kolorowe znicze i lampiony. Jest to szczególna manifestacja naszej wiary bo tak Pan Jezus chcemy wziąć krzyż na swe ramiona. Krzyż niesiony będzie według następującego planu:
do I stacji Ministranci
do II stacji Mieszkańcy Sędzin i Hub
do III stacji Mieszkańcy Turkowa i Hub
do IV stacji Mieszkańcy Sarbii i Hub
do V stacji Mieszkańcy Wierzei
do VI stacji Mieszkańcy  Sędzinka
do VII stacji Ojcowie
do VIII stacji Matki
do IX stacji Dzieci kl I-III
do X stacji Dzieci kl. IV-VI
do XI stacja Klasy VII i VIIII
do XII Młodzież  ponadpodstawowa
do XIII Emeryci i Renciści
do XIV Ci którzy jeszcze nie mieli okazji nieść
do kościoła Kapłan i ministranci starsi.
Jak co roku strażaków proszę o osystę z pochodniami.

Za tydzień po komunii dodatkowa składka na kwiaty do grobu pańskiego

Zmarła nasza parafianka Jadwiga Palicka z Sędzinka polećmy ją Bożemu Miłosierdziu

Zapowiedzi Przedślubne

Sakramentalny Związek Małżeński chcą zawrzeć: Sebastian Maciejewski kawaler, katolik zam. Sarbia i Sandra Magdalena Przybylska panna, katoliczka zam. Sarbia zap. II

Andrzej Sokólski cyw. związany katolik zam. Sędzinko i Natalia Sokólska cyw. związana katoliczka zam. Sędzinko zap. I

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi osobami powinien zgłosić to w biurze parafialnym

Intencje Mszalne

Sobota 16.03.2024 g. 17.00 Kazimiera Władysław Maciejewscy 2 r. śm.

Niedziela 17.03.2024 g. 8.00 Marianna Józef Starosta i zm. z rodz.
10.30 Za parafian

Wtorek 19.03.2024 r g. 18.00 Za Ojczyznę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii oraz w intencjach wszystkich uczestników Mszy św., wpisanych do księgi Józefowej i intencjach stałych. Józef Osiński

Środa 20.03.2024 g. 18.00 oprócz intencji stałych i wpisanych do Księgi Józefowej: Za Ojczyznę o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla ks. Antoniego Lorenza ,Ojca Izydora, Marii, Hieronima, Joanny i Pawła; o dar rodzicielstwa dla Zuzanny i Patryka; Darii i Eryka; Katarzyny i Rafała oraz innych małżeństw pragnących potomstwa O nawrócenie i Wiarę Dla Rafała i Asi oraz Krzysztofa i Moniki;  o zdrowie i potrzebne łaski dla Józefa i Ewy; O powrót do zdrowia dla Marzeny; Małgorzaty i Haliny; Mariana, Janusza, Elżbiety, Anny, Elżbiety, Marty; Aliny; ; powrót do zdrowia dla Anny; o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Katarzyny i Moniki, Andrzeja; Mieczysława , Ewy Ryszarda i Mirosławy; o potrzebne łaski dla Arkadiusza. O zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie; o zdrowie i błog. dla Renaty, Adriana, i Anety;  O powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Pawła; w pewnej intencji; Jan, Wiesław Rybarczyk; Błażej Hajder; Andrzej Nowak, Robert Nowaczyk; Stanisław Derda; Bogdan Sobieraj w 1 r. śm.; ks. Leon Stępniak, ks. Roman PioterekFranciszek Figlak, ks. Józef Sopart; ks. Franciszek Bortnowski. Ks. Marian Klimek; Stefania Kędzierska – od Barbary Wieszczeczyńskiej z rodziną

Czwartek 21.03.2024 g.18.00 Zygmunt Nowaczyk 2 r. śm.

Piątek 22.03.2024 g. 18.00 Za Parafian i Za Ojczyznę

Sobota 23.03.2024 g. 18.00 Krzysztof Hirszman i zm. z rodz. Wanda Szuta, Ireneusz Hojka

Niedziela Palmowa 24.03.2024 g. 8.00 Michał Makowski 1 r. śm.
10.30 Za parafian