Ogłoszenia parafialne – 12.09.2021 – Niedziela beatyfikacji Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej

Dzisiaj w niedzielę, o g. 12.00 w Warszawie w świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się Msza święta beatyfikacyjna Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej. Transmisja w prog. 1 TVP. Jednak udział w tej mszy za pośrednictwem mediów nie zwalnia z uczestnictwa w mszy św. niedzielnej.

Ta niedziela jest także parafialnym dziękczynieniem za tegoroczne plony. O godz. 14.00 uroczysta suma dożynkowa. Tak jak co roku procesyjnie wniesiemy do kościoła Snopki żniwne chleby i kosze winogron. Snopki złożymy na początku mszy u stóp Matki Bożej żniwnej a chleb i winogrono oraz ziarno na zasiew przyniesiemy w procesji z darami. Po Mszy świętej Cheb i kosze winogron przeniesiemy na plac dożynkowy gdzie najpierw podzielimy się winogronem a potem chlebem. Następnie rozpocznie się wspólne biesiadowanie przy kawie i ciastku wspólne śpiewanie, konkursy dla dzieci i nie tylko . będzie można też zjeść pyszną zupę pomidorową ( zrobioną przez moją mamę), proboszczowską gzikę z pyrą, kiełbaski i pajdę chleba ze smalcem. jako cegiełki dożynkowe będą rozprowadzane kotyliony, Parafialne boże krówki z sędzin, a także zdjęcia z peregrynacji w formacie A4 zalaminowane, zrobione jako pamiątki. Można je obejrzeć w formacie A3 w kościele koszt zdjęcia 20 zł.

W piątek obraz Matki Bożej Czestochowskiej będzie w porafii dusznickiej

W sobotę przypada święto Św. Stanisława Kostki patrona dzieci młodzieży polskiej. Zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Msze o godz. 18.00 i spotkanie po mszy. Obecność obowiązkowa

W niedziele na Mszę Św. o godz. 10.30 zapraszam dzieci i rodziców klas III rozpoczynających bezpośrednie przygotowanie do I komunii św. Po mszy spotkanie organizacyjne z dziećmi i rodzicami. Obecność obowiązkowa

Intencje Mszalne

Sobota 11.09.2021 g. 18.00 Mieczysława Mensfel – od Haliny Kreckiej

Janina sokołowska – od mieszkańców bloku nr 9
14.00 Msza Dożynkowa

Środa 15.09.2021 g. 18.00 oprócz intencji stałych do św. Józefa modlić się będziemy: W pewnej intencje; Z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Jakuba w 18 r. urodzin – intencja od dziadków; o zdrowie dla Wojciecha; Bernard Pigla 1 r. śm.; Jan Lemański – od brata Andrzeja z rodz.; Jarosław Dolata – od mieszkańców Sarbii; Tadeusz Tyklewicz – od mieszkańców Sarbii; Teresa Pietrucha – od zakładu pogrzebowego Gloria; Jonanna Klemke 1 r. śm. Henryk Klemke

Czwartek 16.09.2021 g. 18.00 Błażej Hajder w rocznicę śmierci i zm z rodz.

Sobota 8.09.2021 g. 18.00 Mieczysława Mensfel – od mieszkańców ul. Wiśniowej

Niedziela g. 8.00 Honorata Zawieja 1 r. śm.
10.30 Za parafian