Ogłoszenia Parafialne – 8.08.2021 – 19 Niedziela zwykła

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone  na potrzeby Ojców Paulinów.

Za nami dni  nawiedzenia. Chwile wzruszeń, nocnych rozmów z Matką Bożą. Tyle przeżyć…

Bóg zapłać Wam kochani przede wszystkim za obecność, że odpowiedzieliście na wezwanie Matki Bożej. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas i włożyli wiele wysiłku w przygotowanie i dekoracje kościoła, terenu przykościelnego całej trasy procesyjnej od wiaduktu aż do kościoła. Bóg zapłać za tak pięknie udekorowane okna obejścia, także probostwo. Chociaż nie wszędzie i nie zawsze mogłem z Wami być to jednak przejeżdżając byłem dumny z tak udekorowanej Parafii. Jak słyszeliście z ust Ojca Pawła przyjęliśmy Matkę Bożą po królewsku. Równiej ksiądz biskup Grzegorz wyraził swoje uznanie. Bóg zapłać kochani wszystkim za wszystko poszczególnym wioskom Sarbii, Wierzei, Sędzinom, mieszkańcom Turkowa i Sędzinka. Strażakom z poszczególnych wiosek niosącym Obraz, czuwającym przy obrazie, strażakom z Sędzin, którzy pomagali w ubieraniu ulicy parkowej, kosili trawę zabezpieczali  drogę . Jednym słowem wszystkim za wszystko. Niech ten piękny gong będzie symbolem wdzięczności parafian za Nawiedzenie Matki Bożej.

Od października chciałbym aby rozpoczęła się peregrynacja kopii obrazu od domu do domu ale o tym powiem jeszcze później.

W tym tygodniu przypada kolejna rocznica śmierci. Ks Proboszcza Kajetana Manugiewicza po mszy o godz. 10.30 poszlismy procesyjnie na grób i zapalilismy znicze, modląc się za zmarłego ks. Proboszcza

Przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na mszach św. Poświęcenie Ziół i kwiatów a po komunii dodatkowa składka na Caritas.

W dniach od 29 do 31 sierpnia planujemy parafialną pielgrzymkę. Koszt 400 zł od osoby pierwszeńswo mają nasi ministranci. Zapisy u Pani Wiesławy Osińskiej a ministranci u Pani Ewy Banach

Zapowiedzi przedślubne

Sakramentalny związek małżeński chcą zawrzeć:
Wojciech Jan Reiman kawaler katolik zam. Kąkolewa
Oliwia Borowczyk panna katoliczka zam Sędziny zap. II

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi osobami powinien zgłosić to w biurze parafialnym

Intencje mszalne

Piątek 13.08.2021 g. 19.00 Tadeusz Murawski – od rodz. Olszaków i Jankowskich
Sobota 14.08 g.18.00 Mieczysława Mensfel – od syna Romana

Niedziela 15.08.2021g. 8.00 Ewa Osik – od brata Tomasza z rodz.
10.30 Za parafian 18 ur. Zuzanny