Ogłoszenia parafialne – 5.04 .2020 – Niedziela Palmowa

Bóg zapłać za ofiary złożone na daninę diecezjalna oraz potrzeby parafii

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień przygotowujący do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tegoroczne Triduum Paschalne jak i cały wielki post w obecnej sytuacji będą przeżyciem szczególnym. Jak wszyscy wiemy i słyszymy koronowirus rozprzestrzenia się coraz bardziej i środki restrykcyjne są coraz bardziej zaostrzane. Zaleca się aby nie wychodzić z domu. Organizowane są liczne transmisje internetowe i telewizyjne Mszy  św. i nabożeństw.
Na naszej stronie internetowej będziemy transmitowali liturgię Triduum Paschalnego aby umożliwić parafianom duchowe uczestnistwo. Na dzień dzisiejszy ( bo może się to jeszcze zmienić)
do dnia 11 kwietnia br. (Wielka Sobota) – nie więcej niż 5 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu;

od dnia 12 kwietnia br. (Niedziela Zmartwychwstania) – nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu.

Osobami sprawującymi kult są kapłani i tylu usługujących, ilu jest niezbędnych do przeprowadzenia celebracji.

W związku z tym do udziału w Triduum Paschalnym zapraszam członków Rady Parafialnej Ekonomicznej i Caritas a także lektorów i starszych ministrantów

W sobotę nie będzie wspólnego poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny w kościele ani też na wioskach. Zrobicie to sami w domu przed uroczystym śniadaniem ( dlatego przesunąłem Mszę św. na godz. 11.00)  tekst poświęcenia będzie na stronie parafialnej a także będzie wydrukowany i wyłożony w gablocie na schodach oraz w kościele

Przez całą wielką sobotę od 8.00 do godz. 20.30 adoracja Pana Jezusa przy grobie maks. 5 osób jednocześnie dlatego nie wyznaczam godzinami kościół będzie otwarty od zakrystii

Wigilia Paschalna zakończy się uroczystym błogosławieństwem na schodach głównych kościoła

Intencje Mszalne 

Wielka Środa 8.04.2020 g. 18.00 Oprócz intencji stałych: O światło Ducha Świętego dla Marka Wargackiego

Wielki Czwartek 9.04.2020 -g. 20.00  Msza Wieczerzy Pańskiej: W intencji kapłanów pracujacych w naszej parafii oraz o nowe i święte powołania kapłańskie szczególnie  z naszej parafii a także o dar szafarza nadzwyczajnego

Wielki Piątek 10.04.2020 g. 20.00 Liturgia Wielkiego Piątku zakończona adoracją przy grobie i Gorzkimi Żalami

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego :

11.04 g. 21.00 Liturgia Wigilii Paschalnej za Parafian

12.04.2020 g. 8.00 Za parafian
11.00 Karol Dorna 

Poniedziałek Wielkanocny 13.04.2020  g.  8.00 Pelagia Władysław Nowaczyk
10.30 Za Parafian