I Komunia w Parafii Sędziny

Drodzy Rodzice!

Ks. Arcybiskup napisał w dekrecie odnośnie Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej
12.Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi).
13.Po Wielkanocy:
a.Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.
b.Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.
14.Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.
15.Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.
16.Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie (jeśli nie osobistym, to telefonicznym lub mailowym) z rodzinami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby.
Proszę więc o odpowiedź co robimy? Jeśli dzieci nie wrócą do szkoły po świetach i ewentualnie co robimy jeśli wrócą? Czy robimy w terminie majowym w  tygodniu po kilka osób czy przekładamy od razu na 3 niedzielę września czyli 20 września?  Podaję tą wiadomość na stronie parafialnej bo przez Librusa mogę dotrzeć tylko do uczniów w Sędzinku. Kontakt ze mną przez messendzera albo emaila slawkopawlik@gmail.com część rodziców już się wypowiedziała ale chciałbym aby to była nasza wspólna decyzja.