ogłoszenia parafialne – 24.09.2017 – XXV niedziela zwykła

 

Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę gospodarczą i ofiarę żniwną.

W ramach Parafialnego Dziękczynienia za plony zebraliśmy 8700 złotych. W tym miejscu pragnę podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Parafialnych Dożynek. Paniom i Panom robiącym dekoracje na zewnątrz i w kościele, wszystkim ofiarodawcom oraz fundatorom cegiełek i przedmiotów na licytacje i fundatorowi nagród głównych, wszystkim którzy przyczynili się do tego że mogliśmy skosztować grochówki, kiełbasek z grilla,  napoi, oraz pysznego ciasta i kawy. Bóg zapłać ofiarodawcom sera na gzik i serek smażony. Fundatorom bułek i pieczywa. Panu, który   przygotował i czuwał nad nagłośnieniem. Bóg zapłać Zespołowi Pierwiosnek, Duszniczance oraz Kapeli Nowaków za uświetnienie naszej uroczystości a także S. Barbarze i rodzicom z przedszkola w Sokolnikach za przedstawienie Bajki o  Jasiu i Małgosi a także za obecność.Pogoda dopisała parafianie również i za to dziękuję Wam i Panu Bogu. Bóg zapłać Panu fotografowi, dzięki któremu zdjęcia można już obejrzeć na Stronie Parafialnej. A na koniec pragnę jeszcze podziękować tym wszystkim, którzy  nie pomagali ale swoimi plotami szczególnie z Sędzin motywowali nas wszystkich do jeszcze owocniejszego wysiłku.

Jeszcze dzisiaj i za tydzień będą rozprowadzane kropielniczki które w czasie Misji napełnimy wodą święconą. Woda święcona niechaj będzie w każdym naszym Domu bo jak mówi przysłowie tylko diabeł się boi Święconej wody. A ona ma nas chronić przed codziennymi atakami złego.

Za tydzień w sobotę rozpoczynamy Misje Parafialne Mszą świętą o godz.18.00.  Ojciec Izydor już idzie do nas na pieszo… z Dusznik na pewno do soboty dojdzie. 

W czasie Misji codziennie o godz. 21 stawać będziemy do Apelu. Codziennie w innej wiosce. Jak znam Ojca Izydora to powiedziałby w tym miejscu tak: W czasie misji na apelu sprawdza się kogo nie ma. Jak kogoś nie ma to znaczy że jest albo chory, albo pijany, albo z kimś pokłócony. Trzeba więc przyjść i sprawdzić czy aby sąsiada nie brakuje…Bo  Misje to czas pojednania i jednoczenia Parafii. Nie bójmy się więc ciemności i módlmy się o dobrą pogodę aby nie zabrakło na Apelu nikogo.  Dlatego zachęcam do jak najliczniejszego udziału. Na apel zabieramy małe światełko czyli wkład do znicza.  Apel potrwa ok. 15 min.

W czasie misji Msze św. z nauką, będą codziennie o godz. 10.00 i 18.00.

Już teraz b. proszę drogich Parafian, aby zastanowić się, kto chciałby wstąpić do Żywego Różańca. Powstanie nowych Róż niech będzie jednym z owoców Misji Św.

Bóg zapłać tym którzy ostatnio troszczyli się o porządek w kościele i wokół kościoła na następne dwa tygodniena sobotę g.9.00  zapraszam rodziny z Sędzin: Kliszcz, Kasperski, Nowakowski, Sokołowski, Kornosz Cizla  Lipka, Makowski i Hoffa.

Są do nabycia Przewodniki Katolickie.

Intencje Mszalne

Wtorek 26.09.2017 g. 19.00 25 r. ślubu Róży i Szymona

Środa 27.09.2017 g.19.00 oprócz intencji stałych O dobre przygotowanie i przeżycie Misji Parafialnych, O zdrowie i potrzebne łaski dla Eugeniusza, 20 r. ślubu Beaty i Mariusza, + Bronisław Hańczak, Czesława Grelka – od chrześnicy Aldony z rodziną, Błaszczaków, Kleszczów i Janiny Grelka, Władysława Nowak – od Leszka, daniela, Angeliki i Romki z rodzinami, Stanisława Garczyk – od chrześniaka Łukasza z mamą

Czwartek 28.09.2017 g.7.00 w intencji Własnej

Piątek 29.09.2017 g.19.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Michała w dniu imienin oraz o potrzebne łaski dla bliskich i całej rodziny

Sobota 30.09.2017 16.00 60 lecie Haliny i Kazimierza
18.00 + Józef Bożena Kandulski

Niedziela 1.10.2017+ Marian Paluszkiewicz – od Wandy