Ogłoszenia Parafialne – 17.09.2017 – XXIV Niedziela Zwykła A

Dzisiaj Parafialne Dziękczynienie za tegoroczne plony czyli Dożynki

Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę gospodarczą. o godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta  Msza Dziękczynna   pocesyjnym wniesieniem wieńcy , chleba dożynkowego owoców i warzyw. W czasie tej Mszy poświęcone będzie także ziarno na zasiew, które przyniesione zostanie w procesji z darami. Po mszy obrzęd dziękczynienia i dzielenia się chlebem, który poprowadzi Zespół Pieśni i tańca Pierwiosnek z Sękowa. Następnie Bajka o Czerwonym Kapturku – przygotowana przez rodziców dzieci z Przedszkola w Sokolnikach Wielkich. Występ Zespołu Pierwiosnek, i wspólne biesiadowanie i świętowanie pod przewodnictwem zespołu Ludowego Duszniczanka. Będzie także kawa i Ciasto oraz  także grochówka i kiełbaski coś z kurczaka i oczywiście Gzika ks. Proboszcza. Przewidziane jest także rozprowadzanie cegiełek i licytacja   z których dochód przeznaczony jest na remont Dzwonów i dzwonnicy . W tym roku cegiełek jest mniej bo 500 ale za to bardziej wartościowe przy czym każda wygrywa. Każdy kto kupi cegiełkę bierze udział w losowaniu nagrody głównej. Nagroda główna w tym roku to Wielofunkcyjne urządzenie do gotowania pieczenie są jeszcze inne nagrody żelazko, czajniki elektryczne i wiele innych. Cegiełki rozprowadzane będą po 10 zł. Juz teraz składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i fundatorom losów.

Od  przyszłej niedzieli Msza o godz. 10.30 będzie ze szczególnym udziałem dzieci. Po mszy zapraszam na spotkanie dzieci i rodziców klas III. Rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do I komunii Św. dlatego obecność dzieci i rodziców obowiązkowa.

Intencje Mszalne

Środa  20.09.2017 g. 19.00 oprócz intencji stałych O odpowiednią pogodę aby mozna było zebrać plony ziemi, Bronisław Hańczak, Krystyna Nadstoga – od wnuka Sebastiana z rodz. i Edyty, Czesława Grelka – od Tatarskich z ul. Szkolnej; Marian Paluszkiewicz – od mieszkańców Wierzei; Stefan Paluszkiewicz – od rodz. Świederskich z Wierzei

Czwartek 21.09.2017 g. 19.00 W pewnej intencji

Piątek 22.09.2017 g. 15.00 Msza ślubna

Sobota 23.09.2017 g. 18.00 Z podziękowaniem za otrzymane Łaski i prośbą o bł. Boże dla w małżonków z ok 61 r. ślubu

Niedziela 24.09.2017 g. 8.00 Genowefa Jan Przewoźny
10.30 Za parafian 18 Mateusza