Ogłoszenia Parafialne – 10.09.2017 – Koronacja Matki Bożej Literackiej w Buku

            W niedzielę o o godz. 12.00  na stadionie w czasie Mszy Św. ks. Arcybiskup dokona Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Literackiej.  Zachęcam do jak najliczniejszego udziału. Każdy z nas ma jakąś prośbę albo podziękowanie z którym może przybyć do Matki Bożej.
Cieszę się że z naszej parafii i nie tylko  na pieszą pielgrzymkę zgłosiło się 180 osób.Zbiórka przed kościołem o godz. 7.45 Wyruszamy o godz. 8.00
Z tej racji zmieni się porządek Mszy św. w przyszłą niedzielę. Msza będzie o godz. 7.00 rano i jeszcze  o godz. 18.00 wieczorem.

W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie Imienia Maryi czyli Imieniny Matki Bożej

W środę 13 dzień miesiąca, msza z procesją fatimską o godz. 19.00 Zapraszam szczególnie młodzież gimnazjum i klasę siódmą szkoły podstawowej. Młodzież poniesie figurkę.

W czwartek święto Podwyższenia Krzyża świętego. Po Mszy św. nastąpi poświęcenie nowego Krzyża na cmentarzu przy kościele

W piątek wspmnienie NMP Bolesnej

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze a szczególnie na remont dzwonów i dzwonnicy W tym dniu będą także  Dożynki Parafialne. Uroczysta Msza Dziękczynna   rozpocznie się o godz. 12.00 od procesyjnego wniesienia wieńcy , chleba dożynkowego owoców i warzyw. W czasie tej Mszy poświęcone będzie także ziarno na zasiew, które przyniesione zostanie w procesji z darami. Po mszy obrzęd dziękczynienia i dzielenia się chlebem, który poprowadzi Pieśni i tańca Pierwiosnek z Sękowa. Bajka o Czerwonym Kapturku – przygotowana przez rodziców dzieci z Przedszkola w Sokolnikach Wielkich. Występ Zespołu Pierwiosnek, i wspólne biesiadowanie i świętowanie pod przewodnictwem zespołu Ludowego Duszniczanka. Będzie także kawa i Ciasto a także grochówka i kiełbaski coś z kurczaka i oczywiście Gzika ks. Proboszcza. Przewidziane jest także rozprowadzanie cegiełek i licytacja   z których dochód przeznaczony jest na remont Dzwonów i dzwonnicy . Można przynosić fanty najlepiej po wieczornej mszy św. do kościoła. Już teraz wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać osobom które ostatnio troszczyły się o kwiaty i porządek w kościele i wokół kościoła.
Na następne 2 tygodnie na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Sędzin: Osiński, Perz, Bręk Tomaszenko, Frąckowiak, Stępniewski, Klamecki i Makowski

Intencje Mszalne

Wtorek 12.09.2017 – Imieniny  Matki Bożej g. 19.00 + Jolanta Kryś – od mieszkańców Wierzei

Środa 13.09.2017 Dzień Fatimski g. 19.00 oprócz intencji stałych O dobre przygotowanie i przeżycie Misji Parafialnych, o dobrą pogodę aby można było zebrać do końca plony ziemi i zasiać ziarno zm. Czesława Grelka – od rodz. Woźniaków; Kazimierz Grelka 25 r. śm., Czesława Leszek Grelka i zm. z rodz. Grelków i Woźniaków; Stefan, Marianna Marcin Anna Paluszak, Zdzisława Olszewska; Stanisław Szaniewski – od Pawła i Marzeny z dziećmi

Czwartek 14.09.2017 Święto Podwyższenia Krzyża Św. g. 19.00 Za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów Parafii  ( poświęcenie krzyża na cmentarzu przy kościele)

Piątek 15.09.2017 Wspomnienie NMP Bolesnej  g. 19.00 Za wszystkich Chorych i cierpiących z parafii

Sobota 16.09.2017 g.18.00 + Krystyna Nadstoga – od wnuków Radka, Ilony, Marzeny Eweliny, Miłosza, Macieja i Karola

Niedziela 17.09.2017 – Dożynki Parafialne   8.00+ Maciej Skubiszyński
12.00 Msza dziękczynna za tegoroczne żniwa w intencji parafian