Ogłoszenia Parafialne – 4.06.2017 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

  1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. W Poniedziałek święto Maryi Matki Kościoła, msza św. o godz. 18.00
  2. Za tydzień w Uroczystość Św. Trójcy. Po komunii dodatkowa składka na KUL i Szkoły Katolickie.
  3. Rozpoczął się miesiąc czerwiec, nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. a w niedzielę po Mszy o godz. 10.30
  4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Zakupiliśmy nowe ołtarze. Jeden z nich stoi już w kościele. Teraz jeszcze robione są solidne stelaże tak aby można było ołtarz łatwo złożyć przenieść i  rozłożyć. Konstrukcja będzie już z małym stołem, na którym można postawić kwiaty, świece i monstrancje. Kiedy przyszedłem do parafii byłem zachwycony obrazami, które używaliśmy na Boże Ciało a jednocześnie szkoda mi ich było bo przez wynoszenie zdejmowanie po prostu się niszczą. Teraz pięknie zdobią salki dolnego kościoła. Dlatego pomyślałem o tych przenośnych składanych ołtarzach, które też będzie łatwo przechować i nie będą zajmowały tyle miejsca. koszt jednego ołtarza to ok. 900 złotych ale jest to inwestycja na lata.

Intencje Mszalne 

Poniedziałek 5.06.2017 g. 18.00 Za parafian

Środa 7.06.2017 g. 18.00 we wszystkich intencjach stałych do św. Józefa a także Stanisława, Stanisław Stasik; Elżbieta Kaczmarek – od rodz. Paluszaków, Janina Sworek – od zakładu pogrzebowego Gloria, Anna Woźna od rodz. Nowaczyków i Maciejewskich, Czesława Grelka – od rodz. Piglów i Steenbock; Karol Dorna od Syna Szymona, Stefan Paluszkiewicz – od rodz. Kubiaków z synami; krystyna Nadstoga – od córki Reginy, Marek Lemański – od najbliższych sąsiadów z córkami

Piątek 9.06.2017  g. 18.00 Aniela Roman Wiesław Tomasz Pluskota

Sobota 10.06.2017 g. 15.00 Msza ślubna
g. 18.00 Magdalena Nożyńska 7 r. śm. i zm z rodz. Nożyńskich

Niedziela 11.06 2017 g. 8.00 Jan Genowefa Przewoźni
10.30 Za parafian