Ogłoszenia Parafialne 11.06.2017 – Niedziela Świętej Trójcy

 1. Bóg zapłać złożone dzisiaj po komunii ofiary na KUL i Wydział Teologiczny i Szkoły Katolickie
 2. Dziś Uroczystość NajświętszejTrójcy. 
 3. We wtorek 13 dzień miesiąca po Mszy św. Procesja fatimska. Do niesienia figurki w procesji zapraszam pierwsze i drugie klasy gimnazjum. Po Mszy  i procesji zapraszam na spotkanie w sali na dole Radę Parafialną, sołtysów, Caritas i P. Organistę.
 4. Powstała w Parafii kolejna Róża Żywego Różańca którą utworzyli Chorzy i starsi z naszej parafii. Teraz kolej na następne Róże Matek i Ojców…
 5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. O godz.10.00 uroczysta Msza św. z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy przez Sędziny. Ołtarze tak jak w zeszłym roku I ołtarz będzie ustawiony w połowie parku, II przy krzyżu, III przy bloku nr 17 od strony podwórza i IV przy probostwie. Znakiem naszej wiary, miłości i uwielbienia do Jezusa w Eucharystii będzie udział we Mszy św. i procesji, przyjęcie Komunii św., udekorowanie naszych domów i trasy procesji. W procesjach  przez całą oktawę Bożego Ciała uczestniczą wszystkie feretrony, sztandary niesione przez matki, ojców, młodzież i dzieci z poszczególnych wiosek. Bardzo serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. A chłopców komunijnych w albach do asysty przed najświętszym sakramentem. Dzieci z Żywego różańca zapraszam do niesienia Różańca procesyjnego
  Procesję na Boże Ciało obsłużą radni… a ołtarze poszczególne wioski jak co roku. Tak jak w ubiegłym roku chcemy zrobić dywan z kwiatów przed kościołem, dlatego prosimy drogich parafian o pomoc w postaci kwiatków i płatków kwiatowych. Chcemy zrobić w tym troku Serce Jezusa i Maryi potrzebne więc będą kolory Biały, czerwony żółty ciemnoniebieski.
 6. Msze święte w oktawie będą w piątek w  Wierzei przy sali wiejskiej;  w sobotę – w kościele procesję obsłużą  Sędziny Szosa Bukowska i Huby Niegolewskie ; niedziela w kościele – Sędziny i Huby Sędzińskie; w poniedziałek w  Sędzinku przy sali wiejskiej Sędzinko; we  wtorek  w  Turkowie przy sali wiejskiej- Turkowo i Huby Turkowskie;  w środę- w  Sarbii – Sarbia i Huby Sarbskie Zakończenie oktawy jak co roku. W dni powszednie przechodzimy na czas letni i Msze św. będą o 19.00 z wyjątkiem soboty ( o 18.00)
 7. Składka z Bożego Ciała przeznaczona będzie na zakupione ołtarze.
 8. Są do nabycia „Przewodniki Katolickie”.
 9. W środę o godz. 18.00 zbiórka ministrantów przed Bożym ciałem.
 10. W przyszłą sobotę w naszym kościele Kongregacja Dekanalna z udziałem księży z dekanatu. O godz. 11.00 Msza św. a potem procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych kapłanów. Serdecznie zapraszam do udziału drogich Parafian.
 11. W niedzielę 18 czerwca przyjęcie nowych ministrantów na Mszy św. o godz. 10.30
 12. Bóg zapłać osobom które ostatnio troszczyły się o porządek w kościele i wokół kościoła. Na następne dwa tygodnie zapraszam rodziny z Sędzinka z ul. Polnej Kortus, Nowak ,  Szymaszyk Szymaszyk Szymański, Frąckowiak Lemański

Intencje Mszalne 

Niedziela 11.06 2017 g. 8.00 Jan Genowefa Przewoźni
10.30 Za parafian

13.VI. Wtorek  19.00    O dobrą pogodę i urodzaje oraz błogosławieństwo Boże na wszystkich pracujących na roli. 

14.VI.Środa       19.00    We wszystkich  intencjach stałych do świętego Józefa a także O dobrą pogodę i urodzaje oraz błogosławieństwo Boże na wszystkich pracujących na roli.
Józefa Samoląg 17.r. śm. Władyław Samoląg, Jolanta Steania Adam Kryś, Józef Stafania Jędrzejczak, Marek Lemański od rodz. Haładudów

15.VI.Czwartek 8.00 † Zofia 15 r. śm. i zm Stanisław i Zdzisław Perz,Czesław Hańczak
10.00 Za Parafian – procesją przez Sędziny

16.VI – Piątek      19.00   W intencji Mieszkańców Wierzei 

17.VI– Sobota      18.00  W intencji mieszkańców ul. Bukowskiej i Hub Niegolewskich Józef Osiński 2 r. śm

 18.VI – Niedziela
  8.00 † Franciszek Helena Banach i zm. z rodz. Mikołajczaków
 10.30 Za parafian w intencji mieszkańców Sędzin i Hub Sędzińskich