Ogłoszenia Parafialne – 9.10.2016. – 28 Niedziela Zwykła – Dzień Papieski

  1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski. Przed kościołem Młodzież naszej parafii zbiera ofiary na Fundusz Dzieło Nowego tysiąclecia. Można także u nich nabyć Papieskie kremówki, z których dochód przeznaczony jest na dofinansowanie windy dla ciężko chorego Krzysia.
  2. W tym tygodniu różaniec dla dzieci we wtorek i środę. We wtorek dzieci przyniosą różańce zrobione na konkurs różańcowy. Różaniec dla dorosłych w po Mszy wieczornej.
  3. W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca. Bardzo serdecznie zapraszam drogich Parafian na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie. Jako że tego dnia odbędzie się uroczyste przekazanie  wioskom Figurek Matki Bożej, zapraszam do prowadzenia różańca przedstawicieli poszczególnych wiosek. Pelegrynacja Matki Bożej Fatimskiej po domach naszej parafii ma być okazją do wspólnej modlitwy różańcowej a jednocześnie przygotowaniem do owocnego przeżycia Misji Parafialnych, które odbędą się w przyszłym roku w październiku. Razem z figurką pelegrynował będzie także różaniec zrobiony przez dzieci z naszej parafii. Przed wielu laty po parafii pelegrynował obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. wtedy rodziny i znajomi gromadzili się na wspólnej modlitwie. Matka Boża chce odwiedzić nasze domy. Chce być w każdym domu choć jeden dzień ale czasem może zatrzymać się dłużej np. u osób chorych samotnych. Jest to okazja do tego aby przez różaniec zawierzyć Maryi całą rodzinę wszystkie jej radości i smutki…
  4. W związku z tym wydarzeniem zapraszam Radę Parafialną  sołtysów poszczególnych wsi oraz Pana Organistę na spotkanie 12 października na probostwie po mszy świętej ok godz. 19.00
  5. Za tydzień w sobotę Msza św. wyjątkowo o 17.40 zastąpi mnie ks. Proboszcz z Ceradza Kościelnego.
  6. Za tydzień 3 niedziela miesiąca składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze parafii.
  7. Są do nabycia Przewodniki Katolickie

Intencje Mszalne

8.X – sobota   16.00 msza ślubna
18.00  † Teresa Kleczewska od córki Barbary z rodz.

9.X – Niedziela    8.00 †  Pelagia Królik i zm. z rodz. Królików, Edwarda Ratajczaka
10.30 Za parafian

11.X Wtorek 18.00 Za parafian

12.X  – środa 18.00   Za Ojczyznę, O błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, W intencjach Agaty i Przemka, 2 W intencji ofiarodawców i dobrodziejów Parafii, 3 Za chorych z naszej parafii, 4. We wszystkich intencjach Agnieszki, 5. O zdrowie i potrzebne łaski dla Szymka, Jagody Olivii, Aleksa , Romana, Zbigniewa Adrianny, Zygmunta, Dominika, Henryka, Błażeja, Barbary, Jana, Jarosława, Tadeusza, Magdaleny, Andrzeja   a także o zdrowie dla ks. Mariana; o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Grażyny i Jerzego,  O pomoc w trudnej sprawie, W intencji Panu Bogu wiadomej, O pomoc i opiekę w sprawie Panu Bogu wiadomej, O zdrowie i potrzebne łaski dla Teresy i jej bliskich.   O nowe powołania Kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii a także za nowicjuszkę Izę,  W intencji Szkoły Podstawowej w Sędzinku; Robert Jadwiga Eugeniusz Majda, Kazimierz Rakoniewski – od syna Andrzeja z rodziną

13.X Czwartek 18.00 W intencji wszystkich rodzin naszej parafii o błogosławieńswo Boże i owocne przeżycie pelegrynacji figury Matki bożej Fatimskiej w naszej parafii. Za chorych z naszej parafii. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii. Bolesław Maciejewski – od córki Lucyny z Mężem i córką, Ireneusz Król od Joanny Maciejewskiej i rodz. Janusz, Krystyna Frąckowiak – od mieszkańców Turkowa, Waleria Łamaszewska –  Jolanta Kryś – od Zakładu Pogrzebowego Gloria, Leonarda Szymankiewicz – od od sąsiadów z Hub Turkowskich, Bożena  Wojciechowska – od sąsiadów rodz. Hirszmanów i Gierlaków, Marek Lemański – od sołtysów gminy Duszniki

14.X. Piątek  † Mieczysław Izabela Klińscy, Józef Osiński i zm. z rodz. Otockich i Ogór

15.X – sobota   17.40  † Jadwiga Becińska zm. z rodz. Becińskich i Kołtunów

9.X – Niedziela    8.00 †  Antoni Rębacz – od kolegi Zygmunta z żoną i rodz. Maciejewskich
10.30 Za parafian