Dożynki Parafialne

Pierwsze w naszej Parafii dożynkowe świętowanie odbyło się w pierwszą niedzielę września i rozpoczęło  się podczas Mszy świętej o godzinie 10:30, na której procesyjnie wniesiono wieńće i chleby dożynkowe, poświęcono także ziarno na zasiew jako że 8 września przypada święto Narodzenia NMP czyli Matki Bożej Siewnej. Dalsza jej część, rozpoczęła się o godzinie  15:00 na placu za Kościołem. Przewidzianych było wiele atrakcji, niestety z powodu nieodpowiednich warunków pogodowych, nie wszystkie zostały zrealizowane. Deszcz  Jednak  nie przeszkodził nam w mile spędzonym czasie. Odbyło się wiele konkurencji, nie tylko dla dzieci. Zakupić można było dożynkowe kotyliony, w których każdy kotylion był upominkiem. Odbyła się również licytacja, z której dochód przeznaczono na rehabilitacje Kamila. Można było spróbować pysznych kiełbasek z grilla, grochówki, pyry z gziką, wypić ciepłą herbatę lub kawę. Dla dzieci ustawiono stoisko z watą cukrową i popcornem, oraz chłodne napoje. Przygotowano również nagrody główne m.in. szlifierka, mikrofala, serwis do kawy a także tablet. W tym dniu, odwiedzili nas bracia Matysiakowie z Rawicza, oraz gość specjalny…Klaun Wacek, który przybył do nas z samego Wrocławia. Zabawiał on dzieci, a także prowadził licytację.
Jednym słowem, było cudownie !!!
Przedstawiam państwu fotorelacje z tego dnia, w obiektywie
Grzegorza Wiciaka 🙂