Niedziela Świętej Trójcy

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. o godz. 8.00 i 10.30.               
 2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 i o godz.10.00 uroczysta Msza św. z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy na wiosce. I ołtarz będzie ustawiony w połowie parku, II przy krzyżu, III przy bloku nr 17 od strony podwórza i IV przy probostwie. Znakiem naszej wiary, miłości i uwielbienia do Jezusa w Eucharystii będzie udział we Mszy św. i procesji, przyjęcie Komunii św., udekorowanie naszych domów i trasy procesji. W procesjach  przez całą oktawę Bożego Ciała uczestniczą wszystkie feretrony, sztandary niesione przez matki, ojców, młodzież i dzieci z poszczególnych wiosek. Bardzo serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. Procesję na Boże Ciało przygotowują radni.
 3. Msze święte w oktawie będą w piątek w  Wierzeji przy sali wiejskiej;  w sobotę – w kościele procesję obsłużą  Sędziny Szosa; niedziela w kościele – Sędziny i Huby Niegolewskie; w poniedziałek w  Sędzinku przy sali wiejskiej Sędzinko i Huby Sedzińskie; we  wtorek  w  Turkowie przy sali wiejskie- Turkowo i Huby Turkowskiej;  w środę- w  Sarbii – Sarbia i Huby Sarbskie Zakończenie oktawy jak co roku.
 4. Od poniedziałku nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej wieczornej.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Objazd chorych od godz. 8.00
 6. Msza pierwszopiątkowa o godz. 17.30  a przedtem okazja do spowiedzi.
 7. „Bóg zapłać” rodzinom, które ostatnio  troszczyły się o porządek i kwiaty w kościele; na kolejne 2 tygodnie na sobotę, godz. 9.00 zapraszam rodziny z Sędzinka: Sokólski, Tatarski, Sobkowiak, Sobkowiak.
 8. 20 czerwca w sobotę organizujemy pielgrzymkę dzieci komunijnych do Rokitna. Proszę aby te dzieci, które się jeszcze nie zapisały uczyniły to jak najprędzej.
 9. Są do nabycia „Przewodniki Katolickie”.
 10. Trwają prace remontowe dolnej części kościoła. Bóg zapłać mieszkańcom Sarbii za odnowienie małej salki, mieszkańcom Wierzeji za odnowienie korytarza i mieszkańcom ul. Bukowskiej za odnowienie zakrystii. Trwa malowanie kaplicy…Planujemy także wymianę okien w kaplicy…
 11. Zmarł nasz parafianin Eugeniusz Majda pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00  Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu.

Intencje Mszalne

1.VI – poniedziałek  19.00  † Emilia, Stanisława, Stanisław Kochański, Zdzisław Ławnicki

2.VI – wtorek     19.00  † Mieczysław Sokólski

3.VI – środa       19.00 † Olgierd Trzeszewski

4.V – czwartek  8.00 †  Jan Genowefa Przewoźni 
10.00 Za parafian 

5.VI – piątek      17.30 † Maciej Skubiszyński
19.00
  W intencji Mieszkańców Wierzeji

6.VI – sobota     19.00   † Magdalena Nożyńska 5 r. śm i zm. z rodziny Nożyński

7.VI – Niedziela    8.00   Walenty Stefania Rosa, Marta Stefan Steier
10.30  Za mieszkańców Sędzin i ul. Bukowskiej