„Bogu na chwałę, Ojczyźnie w potrzebie, Bliźniemu z pomocą”

Poprzedzając Międzynarodowy Dzień Strażaka, który przypada na 4 maja, uroczystość tego święta, odbyła się w dniu dzisiejszym. Połączona była z 90 rocznicą istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzei.  Tradycyjnie o godzinie 14:00 w Kościele Parafialnym w Sędzinach rozpoczęła się Mszą Świętą, podczas której, została także poświęcona figura św. Floriana – patrona Strażaków. Następnie ruszył korowód z Sędzin do Wierzei, gdzie odbywała się druga część tejże uroczystości. Przebywaną drogę, umilała Lwówecka Orkiestra Dęta, która również wystąpiła w dalszej części spotkania. Podczas niej, rozdano także  odznaczenia zasłużonym Strażakom. Z okazji 90 rocznicy OPS w tej miejscowości, przygotowano wiele atrakcji zarówno dla małych, jak i tych dużych. Całość zakończyła się wieczorną zabawą taneczną.