Ogłoszenia Parafialne 4.06.2023 – Niedziela Świętej Trójcy

  1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby naszej parafii
  2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. O godz.10.00 uroczysta Msza św. z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy przez Sędziny. Ołtarze w następujących miejscach I ołtarz będzie ustawiony przy domostwie państwa Łuczaków, II przy krzyżu, III przy domu P. Rakoniewskich i IV przy probostwie. Znakiem naszej wiary, miłości i uwielbienia do Jezusa w Eucharystii będzie udział we Mszy św. i procesji, przyjęcie Komunii św., udekorowanie naszych domów i trasy procesji. W procesjach  przez całą oktawę Bożego Ciała uczestniczą wszystkie feretrony, sztandary niesione przez matki, ojców, młodzież i dzieci z poszczególnych wiosek. Bardzo serdecznie zapraszam dziewczynki małe i duże do sypania kwiatków a także obsypania kwiatami Pana Jezusa na schodach kościoła, po procesji i błogosławieństwie na 4 strony świata. Chłopców komunijnych w albach zapraszam do asysty przed najświętszym sakramentem. Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.30 przy kościele. Potrzebnych jest także kilka dziewczyn, które tak jak w zeszłym roku zajmą się dziewczynkami.
    Procesję na Boże Ciało obsłużą radni… a ołtarze poszczególne wioski jak co roku.
  3. Tak jak w ubiegłym roku chcemy ułożyć dywan z kwiatów w kościele i przed kościołem. W tym roku o zrobienie dywanu w kościele proszę mieszkańców Sędzinka przed schodami głównymi mieszkańców Turkowa. Od ulicy dywan ułożą Sarbia, od tyłu do dzwonnicy Sędziny i dalej Wierzeja . Potrzebne nam będą w tym roku gałązki tui trzmielinki białej i żółtej oraz kolorowe kwiaty, kawałki kory zielone liście itp. Zapraszam do współtworzenia dywanu przez wszystkich mieszkańców parafii tych młodszych, starszych i najstarszych. Liczy się każda para rąk. Dywany stały się w pewnym sensie wizytówką naszej parafii i z roku na rok są coraz piękniejsze. W tym roku w Boże Ciało przyjadą goście z zewnątrz a w niedzielę przyjadą zaproszeni kapłani i goście z moich rodzinnych stron oraz poprzednich parafii, niech to będzie też dodatkową motywacją do pracy. Proponuje aby układanie dywanu rozpocząć w środę od godz. 14.30 Można rozpocząć już we wtorek
  4. Radnych proszę o wysypania piasku w poniedziałek albo we wtorek. Zachęcam także do dekorowania okien emblematami eucharystycznymi. Niech to będzie wielka manifestacja naszej wiary w realną obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie
  5. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 9 czerwca 2023 roku (piątek po Bożym Ciele).
  6. Msze święte w oktawie będą w piątek w  Wierzei przy sali wiejskiej; w sobotę Msza zakończy się nabożeństwem czerwcowym i uroczystym błogosławieństwem Lourdzkim przez kościół  ; e w niedzielę o godz. 12 przeżywać będziemy wspólnie dziękczynienie za 25 lecie mojego kapłaństwa; w poniedziałek w  Sędzinku przy sali wiejskiej Sędzinko; we  wtorek  w  Turkowie przy sali wiejskiej- Turkowo i Huby Turkowskie;  w środę- w  Sarbii – Sarbia i Huby Sarbskie W czwartek na zakończenie oktawy Sędziny, ul. Bukowska, Niegolewska i Huby Sędzińskie. Msza z procesją dokoła kościoła .
  7. Bóg zapłać wszystkim którzy ostatnio troszczyli się o porządek i kwiaty w kościele. Na następne dwa tygodnie w sobotę o godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul Szkolnej od państwa Pawlaków do końca.

Zapowiedzi Przedślubne

Sakramentalny Związek Małżeński chcą zawrzeć

Michał Migdałek kawaler katolik zam. Sędzinko
Magdalena Dziurla panna, katoliczka zam. Sędzinko zap. I

Maciej Adamczak cyw. zw. katolik zam. Wierzeja
Kinga Adamczak cyw. zw. katoliczka za. Wierzeja zap. I

Mariusz Piotr Walczak kawaler katolik zam. Szamotuły
Beata Rajczak panna katoliczka zam. Szamotuły Zap.II

Dawid Rafał Człapa kawaler katolik zam. Sędziny
Barbara Rzepa panna katoliczka zam Grodzisk Wlkp. par. Najświętszego Serca Pana Jezusa zap. III

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi osobami powinien zgłosić to w biurze parafialnym

Intecje Mszalne

Sobota 3.06. 2023 g. 18.00 Halina Roszkiewicz 2 r. śm. i zm. z rodz. Roszkiewiczów

Niedziela 4.06.2023 g. 8.00 Józefa Samoląg 23 r. śm., Władysław Samoląg
10.30 Za Parafian 4 r. ur. Franka 90 ur. Joanny

Środa 7.06.2023 g. 19.00 oprócz intencji stałych i wpisanych do Księgi Józefowej: O potrzebne łaski i powrót do zdrowia dla Małgorzaty i Dawida; O zdrowie dla Dawida, Potrzebne łaski dla Izabeli, Mateusza i Michałka, bł. Boże i Dary Ducha Św. dla całej rodziny; O powrót do zdrowia dla Mariana, Janusza, Elżbiety, Anny, Elżbiety, Marty; ; O zdrowie i potrzebne łaski dla Piotra, o szczęśliwą operację Sylwii oraz Boże Błogosławieństwo w rodzinie; powrót do zdrowia i siłę do walki z chorobą dla Anny; o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Katarzyny i Moniki, Andrzeja; Mieczysława , Ryszarda i Mirosławy; o potrzebne łaski dla Marioli i Arkadiusza, oraz Pauliny i Mateusza; O zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie; o zdrowie i błog. dla Renaty, Adriana, Aliny i Anety;  O powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Pawła; w pewnej intencji; Jan, Wiesław Rybarczyk; Błażej Hajder, Bogdan Sobieraj; Andrzej Nowak; Stanisław Derda; Roman, Aniela Tomasz, Wiesław Pluskota; Krzysztof Hirszman od Agnieszki z Mariuszem i dziećmi; Krystyna 7 r. śm. Magdalena 13 r. śm. i Bogdan Nożyńscy; Czesław Sworek – od rodz. Grocholskich

Czwartek 8.06.2023 Boże Ciało 8.00 Helena Piaskowska i zm. z rodz.
10.00 Msza z procesją eucharystyczną przez Sędziny Za parafian

Piątek 9.06.2023 g. 19.00 W Wierzei w int. mieszkańców

Sobota 10.06.2023 g. 18.00 Zygmunt Nowaczyk – od chrześnicy Ani z rodz.

Niedziela 11.06.2023 g. 8.00 Wanda Pilarczyk – od sióstr
12.00 Msza dziękczynna za 25 lat kapłaństwa