Ogłoszenia Parafialne – 19.06.2022 – Niedziela w Oktawie Bożego Ciała

Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę po komunii na KUL WT i Szkoły Katolickie oraz wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii

Pragnę także gorąco podziękować dziewczynkom tak licznie sypiącym kwiaty w czasie procesji Bożego Ciała, Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za czynny i liczny udział ( opieka dziewczynkami sypiącymi kwiaty niesienie feretronów i sztandarów) Bóg zapłać Panu organiście i służbie liturgicznej, dzieciom komunijnym, dorosłym niosącym sztandary i feretrony, tym którzy zbudowali ołtarze, wszystkim obecnym za piękne świadectwo wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie, jednym słowem wszystkim za wszystko. Panom z Warszawy za kolejne nagrania do naszego filmu. Miło nam że pozostaną z nami aż do Odpustu Parafialnego

Trwa oktawa Bożego Ciała. W tym miejscu pragnę bardzo gorąco podziękować drogim parafianom za wspaniały tegoroczny dywan wokół kościoła i w kościele. Wszystkim razem ale i poszczególnym wioskom z osobna: Sędzinom, Sarbii Wierzei, Sędzinkowi i mieszkańcom Turkowa. Tym którzy zrywali kwiaty, gałązki tuji, wycinali i rysowali szablony i wreszcie układali poszczególne fragmenty dywanu, dzieciom, młodzieży, dorosłym. . Wspólnym wysiłkiem powstało piękne dzieło na chwałę Panu Bogu. Chcemy żeby był on taki piękny aż do odpustu. Każda wioska odnawia go we własnym zakresie. Proponuje czwartek i sobotę

W oktawie Bożego Ciała msze na wioskach; w niedzielę w kościele w intecji mieszkańców Sędzin ( także ul. Bokowska, Niegolewska i Huby); w poniedziałek o 19.00 W Sędzinku w intecji mieszkańców; we wtorek o 19.00 w Turkowie i w środę w Sarbii w intecji mieszkańców. Niechaj to będzie szczególne święto na poszczególnych wioskach byśmy mogli się spotkać przy Eucharystycznym stole ale i dzielić miłością i radością przy kawie i placku.

W poniedziałek środę i czwartek będę przyjmował intencje mszalne w biurze parafialnym od 17.00 18.00

W czwartek zakończenie oktawy. Msza z procesją wokół kościoła w Sędzinach (w tym roku nie budujemy ołtarzy) o obsłużenie procesji proszę radnych parafialnych.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy także procesja wokół kościoła z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemieźliwość od pokarmów mięsnych

W Sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP a w niedzielę Odpust parafialny – Uroczysta Suma odpustowa o g. 12.00, którą odprawi Ks Prałat Andrzej Szczepaniak – dziekan naszego dekanatu.
Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam do uczestnictwa w Sumie odpustowej tak jak w procesji Bożego Ciała i niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej
Zapraszam również serdecznie dziewczynki do sypania kwiatków szczególnie I komunijne. Tak jak w Boże Ciało obsypią one Pana Jezusa na zakończenie procesji na schodach kościoła. Również chłopców I komunijnych zapraszam w odpust, aby szli w albach przed Panem Jezusem jako asysta. Dzieci pierwszokomunijne są w szczególny sposób zaproszone do uczestnictwa w całej oktawie Bożego Ciała i uroczystościach odpustowych.

zapowiedzi przedślubne

Sakramentalny Związek małżeński chcą zawrzeć

Michał Jan Czaplicki kawaler, katolik zam. Sędzinko Topolowa 5
Magdalena Rataj panna, katoliczka, zam. Sędzinko 5 zap. III

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi osobami powinien zgłosić to w biurze paraf.

Intencje Mszalne

Sobota 18.06.2022 g. 14.00 z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o zdrowie i bł. Boże z ok 91 urodzin
g. 18.00 Józef 22 r. śm. Władysław 7 r. śm. Samoląg

Niedziela 19.06.2022 g. 8.00 Franciszek Helena Banach i m. rodz. Mikołajczaków
10.30 w intencji mieszkańców Sędzin, Hub Sędzińskich, ul. Niegolewskiej i Bukowskiej

Poniedziałek 20.06.2022 g. 19.00 W intencji mieszkańców Sędzinka

Wtorek 21.06.2022 g. 19.00 W intencji mieszkańców Turkowa

Środa 22.06.2022 g. 19.00 W intencji mieszkańców Sarbii

Czwartek 23.06.2022 g. 19.00 Franciszek Szymański – od chrześnicy Haliny z rodz.

Piątek 24.06.2022 g. 19.00 Stanisław 13 r. śm., Helena Sokół i zm. z rodz.

Sobota 25.06.20222 g. 18.00 50 ur. Janusza

Niedziela 26.06.20222 g. 8.00 Wanda Przybylska 1 r. śm
12.00 Za Parafian – Suma odpustowa