Ogłoszenia Parafialne – 6.06.2021 – niedziela w Oktawie Bozego Ciała

Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii

Trwa oktawa Bożego Ciała. W tym miejscu pragnę bardzo gorąco podziękować drogim parafianom za tegoroczny dywan wokół kościoła i w kościele. Wszystkim razem ale i poszczególnym wioskom z osobna: Sędzinom, Sarbii Wierzei, Sędzinkowi i mieszkańcom Turkowa. Tym którzy zrywali kwiaty, gałązki tuji, wycinali i rysowali szablony i wreszcie układali poszczególne fragmenty dywanu, dzieciom, młodzieży, dorosłym. Myślę jednak że mogło być nas więcej szególnie dzieci i młodzieży. Wspólnym wysiłkiem powstało piękne dzieło na chwałę Panu Bogu. Chcemy żeby był on taki piękny aż do odpustu. Każda wioska odnawia go we własnym zakresie. Proponuje czwartek i sobotę

W oktawie Bożego Ciała msze na wioskach; w niedzielę w kościele w intecji mieszkańców Sędzin ( także ul. Bokowska, Niegolewska i Huby); w poniedziałek o 19.00 W Sędzinku w intecji mieszkańców; we wtorek o 19.00 w Turkowie i w środę w Sarbii w intecji mieszkańców.

W czwartek zakończenie oktawy. Msza z procesją wokół kościoła w Sędzinach o obsłużenie procesji proszę radnych parafialnych.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy także procesja wokół kościoła z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemieźliwość od pokarmów mięsnych

w Sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i w niedzielę Odpust parafialny – Uroczysta Suma odpustowa o g. 12.00, którą odprawi Ks. Marcin Głowiński – Rektor. Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam do uczestnictwa w Sumie odpustowej i niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej
Zapraszam serdecznie dziewczynki do sypania kwiatków szczególnie I komunijne. Tak jak w Boże Ciało obsypią one Pana Jezusa na zakończenie procesji na schodach kościoła. Również chłopców I komunijnych zapraszam w odpust, aby szli w albach przed Panem Jezusem jako asysta. Dzieci pierwszokomunijne są w szczególny sposób zaproszone do uczestnictwa w całej oktawie Bożego Ciała i uroczystościach odpustowych.
Od soboty gościć też będziemy 2 klerów z naszego seminarium, którzy modlić się będą z nami o nowe powołania kapłańskie i zakonne a po mszach św. zbierać będą ofiary na seminarium.

Bóg zapłać osobom, które ostatnio troszczyły się o kwiaty i porządek w kościele i przed kościołem. Na następne dwa tygodnie w sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Sędzin u. Parkowa od Państwa Lubka ul. Słoneczna i dalej parkowa do bl nr 7 włącznie

Intencje mszalne

Sobota 5.06.2021 g. 18.00 Walenty Stafania Rura Marta Stefan Steier Henryk śledź

Niedziela 6.06.2021 g. 8.00 Jolanta Stefania Adam Kryś Stefania Józef Jędrzejczak Roman Chojnacki
10.30 za parafian w intencji mieszkańców Sędzin, ul Niegolewskiej Bukowskiej i Hub Sędzińskich

Poniedziałek 7.06.2021 g. 19.00 W intencji mieszkańców sędzinka

Wtorek 8.06.2021 g. 19.00 W intencji mieszkańców Turkowa

Środa 9.06.2021 g. 19.00 W intencji mieszkańców Sarbii

Czwartek 10.06.2021 g. 19.00 Janina Sokołowska – od męża dzieci i wnuków

Piątek 11.06.2021 g. 19.00 90 ur. Władysławy

Sobota 12.06.2021 g. 18.00 Jan Genowefa Przewoźni

niedziela 13.06.2021 g. 8.00 Józefa Samoląg 21 r. śm. Władysław Samoląg
12.00 SUMA ODPUSTOWA za Parafian