Ogłoszenia Parafialne – 30.05.2021 – Niedziela Świętej Trójcy

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii

Rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu sercu Pana Jezusa

W od środy Msza święta w dni powszednie o godz. 19.00 ale w piątek o 18.00 z racji mszy w Wierzei, w sobotę bez zmian o godz. 18.00

W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. z uroczystą procesją wokół kościoła o g. 10.00
Tak jak już zapowiadałem w tym roku nie będzie ołtarzy, ale zrobimy wspólnie wielki dywan dla Pana Jezusa. W kościele dywan przez środek zrobią mieszkańcy Sarbii Przed kościołem z przodu dywan zrobią mieszkańcy Sędzin ( także ul. Bukowska, Niegolewska i Huby) ; od strony szosy dywan zrobi Wierzeja od ołtarza polowego Sędzinko i drugą stronę kościoła mieszkańcy Turkowa. Potrzebne nam będą w tym roku gałązki tui trzmielinki białej i żółtej oraz kolorowe kwiaty, kawałki kory zielone liście itp. Zapraszam do współtworzenia dywanu przez wszystkich mieszkańców parafii. Zapraszam również dziewczynki małe i duże w białych sukienkach do obsypania kwiatami Pana Jezusa na schodach kościoła, po procesji i błogosławieństwie na 4 strony świata.
Zachęcam także do dekorowania okien emblematami eucharystycznymi.

Dywan układać będziemy w środę od godz. 15.00 Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych!

W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00 do 17.50 i potem Msza św. o godz. 18.00

Objazd chorych w tym miesiącu będzie wyjątkowo nie w I piątek miesiąca ale w uroczystość Najświętszego serca Pana Jezusa czyli 11 czerwca

W oktawie Bożego Ciała msze na wioskach o g. 19.00 W piątek w Wierzei w intencji Mieszkańców; w niedzielę w kościele w intencji mieszkańców Sędzin ( także ul. Bukowska, Niegolewska i Huby) w poniedziałek o 19.00 W Sędzinku w intencji mieszkańców we wtorek o 19.00 w Turkowie i w środę w Sarbii w intencji mieszkańców. W czwartek zakończenie oktawy. Msza z procesją wokół kościoła w Sędzinach.

W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w Sobotę 12 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i w niedzielę 13 czerwca Odpust parafialny – Uroczysta Suma odpustowa o g. 12.00 którą odprawi ją Ks. Marcin Głowiński – rektor seminarium w Poznaniu.

Zmarła nasza parafianka Janina Sokołowska z Sędzin pogrzeb będzie w środę o godz. 11.00 polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.


Intencje mszalne

Sobota 29.05.2021 g. 18.00 Zofia Antoni Hoły i zm. z rodz.

Niedziela 30.05.2021 g. 8.00 Eugeniusz Majda 6 r. śm.
10.30 O dobre urodzaje i szczęśliwe żniwa oraz odpowiednia pogodę

Środa 26.05.2021 g.11.00 Msza pogrzebowa Janina Sokołowska
19.00  Oprócz intencji stałych – O ustanie Pandemii i pokonanie korono wirusa; Za chorych na korono wirusa szczególnie z naszej parafii i przebywających na kwarantannie.  W intencji wszystkich Mam w dniu ich święta o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże O zdrowie i potrzebne łaski dla Magdaleny z ok imienin; z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o dalsze bł. Boże dla Franka z 2 ur. oraz dla Franka z ok. 8 urodzin i 18 ur. Martyny; za zmarłych Jerzy Musiał – od wnuczki Magdaleny z rodz. ; Elżbieta Samoląg ; Marianna Leon Szymańscy, Anna Wiktor Milej, Agnieszka Stasińska – od brata Michała z rodziną; Krystyna Frąckowiak w 5 r. śm. Marianna Franciszek Serbińscy

Czwartek 3.06.2021 g. 8.00 Lechosław 1 r. śm, Franciszek 40 r. śm, Helena Karol i zm. z rodz. Dornów; Tadeusz Jankowski, Władysława Warguła
10.00 Za parafian

Piątek 4.06.2020 g. 18.00 Stanisława Stanisław Stasik Marianna Stefan Paluszak
19.00 Msza w wierzei w intencji mieszkańców

Sobota 5.06.2021 g. 18.00 Walenty Stafania Rura Marta Stefan Steier Henryk śledź

Niedziela 6.06.2021 g. 8.00 Jolanta Stefania Adam Kryś Stefania Józef Jędrzejczak Roman Chojnacki
10.30 za parafian w intencji mieszkańców Sędzin, ul Niegolewskiej Bukowskiej i Hub Sędzińskich