Ogłoszenia parafialne – 28.03.2021 – Niedziela Palmowa

Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego, daninę diecezjalną oraz ofiary na potrzeby naszej parafii.

Przypominamy, że dzisiaj że dzisiaj w nocy zmiana czasu na letni – niedzielę wstajemy wcześniej.

W tym tygodniu okazja do spowiedzi jeszcze w Wielką Środę od godz. 17.15 do 17.50 i po mszy św. do 19.30

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego centrum stanowi Triduum Paschalne:
W Wielki Czwartek msza Wieczerzy Pańskiej o 20:00
Droga Krzyżowa w wielki piątek o godz. 15.00
Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o 20:00 a po niej ostatnie gorzkie żale
W wielką sobotę adoracja przy grobie od godz. 8.00 do 20.00
Wigilia Paschalna rozpocznie się o godzinie 21:00
Plan adoracji przy Grobie Pańskim jak co roku…. Będzie wywieszony na drzwiach wejściowych do kościoła i na stronie parafialnej

Tegoroczne Triduum Paschalne jak i cały wielki post w obecnej sytuacji będą przeżyciem szczególnym. Jak wszyscy wiemy i słyszymy koronowirus rozprzestrzenia się coraz bardziej i środki restrykcyjne są coraz bardziej zaostrzane. Zaleca się aby nie wychodzić z domu. Organizowane są liczne transmisje internetowe i telewizyjne Mszy  św. i nabożeństw.
Na naszej stronie internetowej będziemy transmitowali liturgię Triduum Paschalnego, aby umożliwić parafianom duchowe uczestnictwo. Od dzisiaj obowiązują nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. W naszym kościele mogą przebywać 32 osoby. Wiem, że ta sytuacja nie jest dla nas łatwa ale cieszę się że kościoły nie zostały zamknięte chociaż Wielu by sobie tego życzyło. ksiądz Arcybiskup zwrócił się z gorącym apelem aby ściśle dostosować się do rozporządzeń sanitarnych i nowych obostrzeń dlatego od dzisiaj obowiązuje ze wzmożoną siłą dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła, maseczki a oprócz tego aby zachować potrzebny dystans bezwzględnie siadamy w ławkach pojedynczo co drugą ławkę. Bardzo proszę aby do komunii podchodzić tak jak robiliśmy to poprzednio najpierw podchodzą osoby, które chcą przyjąć komunię świętą na rękę, potem w dwóch rzędach zachowując odstęp półtora metra na przemian podchodzą te osoby które chcą przyjąć komunię świętą do ust i rozchodzimy się na boki nie zachodząc sobie drogi – jest to bardzo ważne.

Bóg zapłać osobom które ostatnio troszczył się o porządek w kościele i złożyły ofiarę na kwiaty na następne dwa tygodnie zapraszam mieszkańców Hub Sędzińskich a ze względu na Triduum Paschalne i sobotnią adorację przy grobie w tym tygodniu proponuję aby sprzątanie kościoła odbyło się w wielką w środę.

Informacje odnośnie święcenia potraw przekażą radni parafialni albo Sołtysi.

Intencje mszalne

Sobota 27.03.2021 g. 18.00 Maria Szymlet 3 r. śm, Kazimierz Szymlet zm. z rodz. Szymletów i Araszkiewiczów, Feliks Ficner

Niedziela 28.03.2021 g. 8.00 Pelagia Stanisław Królik Edward Ratajczak
10.30 
(transmisja online)

Wielka Środa 31.03.20221 g. 18.00 Oprócz intencji stałych o ustanie pandemii oraz za chorych na koronowirusa i przebywających na kwarantannie szczególnie z naszej parafii; Za wszystkie Matki z naszej Parafii; Stanisława Stanisław Stasik, Marianna Stefan Paluszak ; Łukasz Teresa Pietrucha – od rodz. Stawskich; Jerzy Nowak – od druchów z Jednostki OSP Sarbia

Wielki Czwartek 1.04.2020 g. 20.00 (transmisja online) Msza Wieczerzy Pańskiej: W intencji kapłanów pracujących w naszej parafii oraz o nowe i święte powołania kapłańskie szczególnie  z naszej parafii a także o dar szafarza nadzwyczajnego

Wielki Piątek 2.04.2020 g. 20.00 (transmisja online) Liturgia Wielkiego Piątku zakończona adoracją przy grobie i Gorzkimi Żalami

Sobota 3.04 g. 21.00 (transmisja online) Liturgia Wigilii Paschalnej za Parafian

niedziela 4.04.2020 g. 8.00 Za parafian
11.00 (transmisja online) Maciej Wiesław Dionizy Skubiszyński

Poniedziałek Wielkanocny 5.04.2020  g.  8.00 Jan Michalina Śliwińscy zm. siostry i szwagrów, Kazimierz Klorek
10.30
Czesław Minge – od wnuka Stanisława
15.00 (transmisja online) Za Parafian