Ogłoszenia Parafialne – 3.01.2021 – 2 Niedziela po Bożym Narodzeniu

Bóg zapłać za wszelkie ofiary no potrzeby naszej Parafii składane w kościele i wpłacane na konto parafialne.

W tym tygodniu w środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego zwane też uroczystością 3 Króli msze św. w tym dniu o 8.00 10.30 i dodatkowa o godz. 17.00 z racji ORSZAKU TRZECH KRÓLI Na wszystkich mszach poświęcenie kadzidła kredy i wody; po komunii dodatkowa składka na Misje.

Jak co roku chciałbym, aby w naszej parafii odbył się orszak trzech króli, chociaż trochę w innej formie z powodu reżimu sanitarnego. Nazwałem to pokłonem pięciu wiosek. Każda wioska wyruszy do Betlejem z innego miejsca śpiewając kolędę przybieżeli do Betlejem pasterze: o godz. 14.00 Sędziny wyruszą z pod pałacu. Turkowo z ul. Polnej przy probostwie; Sarbia z pod cmentarza; Sędzinko wyruszy z pod dzwonnicy ale drogą przy ogrodzeniu kościoła i Wierzeja wyruszy z ul. Leśnej przy szosie. Spotkamy się przy schodach. Orszak każdej wioski wejdzie do kościoła wejściem głównym zaśpiewa kolędę przy żłóbku odda pokłon dzieciątku a potem wyjdzie bocznym wejściem Każda wioska dostanie sztandar orszakowy. Pelerynki jak co roku czerwone dzieci, zielone młodzież niebieskie dorośli. Korony można już dziś odbierać w zakrystii. Dobrze by było gdyby każdy orszak przyprowadziła gwiazda. Liczę na mobilizacje każdej wioski tak jak to było w przypadku dywanów na Boże Ciało. Proszę o szczególne zaangażowanie kandydatów do bierzmowania.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia.

W tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych od domu do domu. Chciałbym jednak spotkać się z przedstawicielami poszczególnych wiosek w kościele. Dlatego od następnej niedzieli ta dodatkowa msza św., która będzie o godz. 17.00 będzie w intencji poszczególnych wiosek. Na przyszłą niedzielę zapraszam Sędziny. Dla przybyłych będą pamiątkowe obrazki, z obrzędem błogosławieństwa domu, będzie można też zabrać wodę święconą, aby po powrocie pokropić nią swoje mieszkanie. Istnieje również możliwość indywidualnego zaproszenia kapłana do domu np. w celu jego poświęcenia – po telefonicznym uzgodnieniu.

Bóg zapłać tym którzy ostatnio troszczyli się o porządek w kościele i przed kościołem oraz złożyli ofiarę na kwiaty. Na następne 2 tygodnie w sobotę na godz. 9.00 Zapraszam mieszkańców Sarbii blok 16, 14.

Intencje Mszalne

Poniedziałek – Wtorek odprawiał będę w intencjach własnych

Środa 6.01.2021 g. 8.00 Sabina i Józef Gargulińscy
10.30 (transmisja online) Za parafian
17.00 We wszystkich intencjach nowennowych do św. Józefa

Czwartek – piątek w intencjach własnych

Sobota 9.01.2021 g. 18.00 Teresa Nowak – od Skubiszyńskich z Wierzei

Niedziela 10.01.2021 g. 8.00 Marianna Janisław Klamecy
10.30 (transmisja online) Za Parafian
17.00 Msza kolędowa w intencji mieszkańców Sędzin