Pokłon pięciu wiosek

W uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej parafii odbył się jak co roku Orszak trzech króli.
Każda z wiosek przygotowała swój orszak. Gwiazda prowadziła uczestników do Betlejem w Sedzinach. Przed godziną 14.00 każda wioska zebrała się w wyznaczonym dla siebie miejscu. O godz. 14.00 wszystkie orszaki śpiewając kolędę przybierzeli do Betlejem pasterze wyruszyły w stronę kościoła i zatrzymały się w bezpiecznych odległościach na placu przed kościołem. Następnie każda wioska osobno, w rytm kolędy weszła do kościoła aby pokłonić sie Panu. Delegacja kaażdej wioski, przedstawiciele dzieci, młodzieży i dorosłych, udała sie do żłóbka a reszta uczestników oddała pokłon rozpraszając się w kościele. Warto podkreślić i docenić trud włożony w przygotowanie gwiazdy przez poszczególne wioski a także tabliczek z nazwami miejscowości. Niesione też były sztandary Orszaku trzech króli. Na koniec wszyskie wioski zebrały się przed kościołem do wspólnego zdjęcia i zaśpiewaliśmy kolędę Nasze sędzińskie Betlejem