Ogłoszenia Parafialne 25.10.2020 – 30 niedziela Zwykła

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii

Przypominam że w nocy z soboty 24 .10 na niedzielę 2.10 cofamy zegarki o godz. i przechodzimy z czasu letniego na zimowy.

Od dzisiaj obowiązują nowe obostrzenia związane z czerwoną strefą. W czasie nabożeństw w kościele mogą przebywać 34 osoby. Dbajmy nawzajem o swoje bezpieczeństwo. Przy wejściu dezynfekujmy dłonie. W czasie komunii najpierw podchodzą osoby, które przyjmują komunię na rękę a potem w dwóch rzędach osoby przyjmujące komunię do ust. W czasie podchodzenia zachowujemy odległość 1,5 odstępu. Msza św. w niedzielę o godz. 10.30 będzie transmitowana online przez Internet na stronie parafialnej.

Z racji pandemii w tym roku nie będzie wieczoru ze świętymi ale w to miejsce w piątek od 17.00 do 17.50 Adoracja i okazja do spowiedzi a w sobotę od 19.00 do 20.30. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.

W myśl rozporządzenia ks. Arcybiskupa w uroczystość wszystkich Świętych w tym roku nie będzie Mszy św. i procesji za zmarłych na cmentarzu. Msze św. jak w niedzielę czyli o 8.00 i 10.30

Serdecznie zachęcam do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, także w kolejne dni listopada. Na wszach wieczornych będziemy modlić się za zmarłych z poszczególnych wiosek.

Pamiętajmy, że nie znicze i kwiaty ale modlitwa jest najwspanialszą pomocą jaką w tych dniach możemy ofiarować naszym zmarłym

Przypominam, że w dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

Ponadto w dniu 2 listopada – przy zachowaniu tych samych warunków – również można uzyskać odpust za zmarłych związany z nawiedzeniem kościoła lub publicznej kaplicy i odmówieniem w nich wspomnianych modlitw. Wymóg nawiedzenia świątyni spełnia także ten, kto przybędzie do niej już 1 listopada po godz. 12.00.

W tygodniu można składać wymienianki jednorazowe do koszyczka przy ambonie i zamawiać wymienianki roczne po mszy w zakrystii . Msze św. na I półrocze 2021 roku przyjmował będę w II połowie listopada.

Intencje Mszalne

Sobota 24.10.2020 g. 18.00 +Kazimierz Klorek i zm. z rodz. Klorek i Śliwińscy

Niedziela 25.10.2020 g. 8.00  +Teresa Krzewina 4 r. śm. i zm. z rodz.
10.30 Za parafian

Środa 28.10.2020 g. 18.00 Oprócz intencji stałych: O ustanie pandemii i pokonanie koronowirusa; za chorych na koronowirusa szczególnie z naszej parafii; za przebywających na kwarantannie i tych którzy ich wspierają i pomagają; O szczęśliwą operację dla Tadeusza oraz bł. Boże z ok. urodzin i imienin a także o potrzebne łaski i bł. Boże dla żony z ok. urodzin; +Franciszek Pietrucha 9 r. śm.; +Krystyna Ślisińska – od Ślisińskich i Marciniaków

Czwartek 29.10.2020 g. 18.00 Krystyna Bąk 25 r. ; Tadeusz i Wiesław i zm. z rodz.

Piątek 30.10.2020 g. 18.00 Z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o bł. Boże w dorosłym życiu z ok. 18.ur.

Sobota 31.10.2020 g. 18.00 ++ Anna Marian Mierzyńscy, Andrzej Niklewski

Niedziela 1.11.2020 g. 8.00 za parafian
10.30 Za ks. prob. Kajetana Manugiewicza