Ogłoszenia parafialne 1.11.2020 – Uroczystość Wszystkich Świętych

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii

W poniedziałek Wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych o godz. 18.00 Msza w intencji tych, którzy odeszli w minionym roku od 1 listopada 2019 r. do listopada tego roku.

wymienianki listopadowe można składać do koszyczka przy ambonie. Wymienianki roczne w zakrystii.
Od wtorku w łączności z Mszą św. modlić się będziemy za zmarłych z poszczególnych wiosek w wymieniankach listopadowych

Papież Franciszek wydał dekret odnośnie odpustów w listopadzie z racji pandemii:
a.- Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.

b- Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

W tym miesiącu z racji pandemii nie będzie objazdu chorych.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od 7.30 okazja do spowiedzi i adoracja NS. W piątek adoracja od 17.00 do 17.50 i okazja do spowiedzi W sobotę również od 7.30 adoracja NS i okazja do spowiedzi.

Bóg zapłać osobom, które ostatnio troszczyły się o porządek w kościele i przed kościołem na następne 2 tygodnie w sobotę o godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Wierzei ul. Bukowska od Państwa Majdów bloku włącznie

W tym tygodniu odeszła do Pana nasza parafianka Ewa Osik z Sarbii polećmy ją Bożemu Miłosierdziu

Intencje Mszalne

Poniedziałek 2.11.2020 g. 18.00 Za zmarłych od 1 listopada 2019 do 1 listopada 2020

Wtorek 3.11.2020 g. 18.00 Za zmarłych z Sędzin

Środa 4.11.2020 g. 18.00 Za parafian; za zmarłych z Sarbii

Czwartek 5.11.2020 g.18.00 Za zmarłych z rodz. Lisków i Potrawiaków (zmarli z Wierzei)

Piątek 6.11.2020 g.18.00 Stanisława Stanisław Stasik; Maria Biernacka, Zofia Kaczmarek, Zenon Przewoźny (zmarli z Sędzinka)

Sobota 7.11.2020 g.18.00 Karol Dorna ( zmarli z Turkowa)

Niedziela 8.11.2020 g. 8.00 Elżbieta Samoląg, Józefa, Władysław Samoląg, Anna Czesław Kaczmarek, Marianna Czesław Kubiak, Genowefa, Kazimierz Wojciechowscy
10.30 O zdrowie i potrzebne łaski oraz błog. Boże dla ks. Proboszcza z ok. imienin – od Caritasu, Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej