Ogłoszenia Parafialne – 7.06.2020 – Niedziela Świętej Trójcy

Bóg zapłać za ofiary złożone na daninę diecezjaalną oraz potrzeby naszej parafii.

Trwa renowacja głównej ściany prezbiterium. W tym tygodniu naprawione zostaną również mechanizmy uruchamiające dzwony.

W tym tygodniu w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. z uroczystą procesją wokół kościoła o g. 10.00
Tak jak już zapowiadałem w tym roku nie będzie ołtarzy, ale zrobimy wspólnie wielki dywan dla Pana Jezusa. W kościele dywan przez środek zrobią mieszkańcy Sędzin ( także ul. Bukowska, Niegolewska i Huby) Przed kościołem z przodu dywan zrobią mieszkańcy Wierzei; od strony szosy dywan zrobi Sędzinko od ołtarza polowego Turkowo i drugą stronę kościoła mieszkańcy Sarbii. Potrzebne nam będą w tym roku gałązki tui trzmielinki białej i żółtej oraz kolorowe kwiaty róż piwonii, kawałki kory itp. Zapraszam do współtworzenia dywanu przez wszystkich mieszkańców parafii. Zapraszam również dziewczynki małe i duże w białych sukienkach do obsypania kwiatami Pana Jezusa na schodach kościoła, po procesji i błogosławieństwie na 4 strony świata. Tegoroczne dzieci komunijne zapraszam do niesienia różańca w procesji.
Zachęcam także do dekorowania okien emblematami eucharystycznymi.

Dywan układać będziemy w środę od godz. 15.00 Zapraszam dzieci młodzież i dorosłych!

W oktawie Bożego Ciała msze na wioskach o g. 19.00 W piątek w Wierzei w intencji Mieszkańców; w niedzielę w kościele w intecji mieszkańców Sędzin ( także ul. Bokowska, Niegolewska i Huby) w poniedziałek o 19.00 W Sędzinku w intecji mieszkańców we wtorek o 19.00 w Turkowie i w środę w Sarbii w intecji mieszkańców. W czwartek zakończenie oktawy. Msza z procesją wokół kościoła w Sędzinach.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w Sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i w niedzielę Odpust parafialny – Uroczysta Suma odpustowa o g. 12.00 którą odprawi Ks. Bartosz Strugarek – dyrektor domu księży emerytów.

Intencje Mszalne

Sobota 6.06.2020 g.18.00 Walenty Stefania Rura, Marta Stefan Steier, Henryk śledź

niedziela 7.06.2020 g.8.00 Genowefa Jan Przewoźni
10.30 Za parafian ( 18 r. urodzin Wiktorii )

Środa 10.06.2020 g. 19.00 O szczęśliwą operację, zdrowie i potrzebne łaski dla Leszka; o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Andrzeja i Sylwii
Waldemar Rogiewicz i zm. z rodziny; Witold Bączyk 1 r. śmierci (W dolnym kościele)

Czwartek 11.06.2020 Boże Ciało g.8.00 Zofia 18 r. śm., Stanisław, Zdzisław Perz i Czesław Mańczak
10.00 Za parafian

Piątek 12.06.2020 g. 18.00 Aniela Wiesław Tomasz Pluskota
19.00 Msza w Wierzei w intencji mieszkańców

Sobota 13.06.2020 g. 18.00 Magdalena Nożyńska 10 r. śm. i zmarli z rodz. Nożyńskich

Niedziela 14.06 g. 8.00 Józefa 20 r. śm., Władysław Samoląg
10.30 w intencji mieszkańców Sędzin il. Bukowskiej, Niegolewskiej i Hub Sędzińskich