Ogłoszenia Parafialne – 14.06.2020 – Niedziela w Oktawie Bożego Ciała

Bóg zapłać za ofiary złożone na daninę diecezjaalną oraz potrzeby naszej parafii.

Tyle wydarzyło się w minionym tygodniu. Jak widzicie główna ściana prezbiterium już prawie odnowiona, delikatne złocenia skrzydeł oraz rama wokół tabernakulum dopełniły dzieła. Zostały jeszcze do wykonania schody. Ale to dopiero na jesień… Bóg zapłać panom, którzy odmalowali kolejną część kościoła. Panom,którzy sprawili że znów biją dzwony.

Trwa oktawa Bożego Ciała. W tym miejscu pragnę bardzo gorąco podziękować drogim parafianom za tegoroczny dywan wokół kościoła i w kościele. Wszystkim razem ale i poszczególnym wioskom z osobna: Sędzinom, Sarbii Wierzei, Sędzinkowi i mieszkańcom Turkowa. Tym którzy zrywali kwiaty, gałązki tuji, wycinali i rysowali szablony i wreszcie układali poszczególne fragmenty dywanu, dzieciom, młodzieży, dorosłym. Cieszę się, że było nas tak dużo. Wspólnym wysiłkiem powstało piękne dzieło na chwałę Panu Bogu. Chcemy żeby był on taki piękny aż do odpustu. Każda wioska odnawia go we własnym zakresie.

W oktawie Bożego Ciała msze na wioskach; w niedzielę w kościele w intecji mieszkańców Sędzin ( także ul. Bokowska, Niegolewska i Huby); w poniedziałek o 19.00 W Sędzinku w intecji mieszkańców; we wtorek o 19.00 w Turkowie i w środę w Sarbii w intecji mieszkańców.

W czwartek zakończenie oktawy. Msza z procesją wokół kościoła w Sędzinach o obsłużenie procesji proszę radnych parafialnych.

W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy także procesja wokół kościoła z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemieźliwość od pokarmów mięsnych

w Sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i w niedzielę Odpust parafialny – Uroczysta Suma odpustowa o g. 12.00, którą odprawi Ks. Bartosz Strugarek – dyrektor domu księży emerytów.

Bóg zapłać osobom, które ostatnio troszczyły się o kwiaty i porządek w kościele i przed kościołem. Na następne 2 tygodnie w sobotę na g. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Leśnej z Sędzinka

Intencje Mszalne

Sobota 13.VI.2020 g. 18.00 Magdalena Nożyńska 10 r. śm. i zmarli z rodz. Nożyńskich

Niedziela 14.VI g. 8.00 Józefa 20 r. śm., Władysław Samoląg
10.30 w intencji mieszkańców Sędzin il. Bukowskiej, Niegolewskiej i Hub Sędzińskich

15.VI – poniedziałek  19.00  W intencji mieszkańców Sędzinka

16.VI– wtorek    19.00  W intencji mieszkańców Turkowa i Hub Turkowskich

17.VI – środa  19.00  W intencji mieszkańców Sarbii i Hub Sarbskich

18.VI czwartek g. 19.00 Z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o bł. Boże z ok. 7 ur.

19.VI piątek g. 19.00 Franciszek, Helena Banach, Anna Antoni Mikołajczak i zm. rodz.

20.VI sobota g. 18.00 Kazimierz Maria Szymlet, Feliks Ficner, zm. z rodz. Szymletów i Araszkiewiczów

21.VI Niedziela g. 8.00 Jolanta, Stefania, Adam Kryś, Stefania, Józef Jędrzejczak
12.00 Suma Odpustowa Za parafian