Ogłoszenia Parafialne – 1.03.2020 – I Niedziela Wielkiego Postu

Bóg zapłać za ofiary złożone na Caritas w środę popielcową. Za tydzień w II niedzielę wielkiego postu dodatkowa składka po komunii na na dzieło pomocy Ad Gentes

Chociaż żłóbek już prawie rozebrany i zaczynamy Wielki Post miło mi poinformować drogich parafian, że w Ogólnopolskim konkursie na parafialną szopkę bożonarodzeniową do którego zgłosiłem nasz żłóbek – zajęliśmy I miejsce. Jest to duże wyróżnienie a jednocześnie docenienie trudu i pracy wszystkich, którzy trudzili się nad budową szopki, za co jeszcze raz im dziękuję

Jak można zauważyć rozpoczęliśmy modernizację głównej ściany prezbiterium. Zrobiło się o wiele jaśniej a ponieważ w Wielkim Poście nasze spojrzenia kierujemy na krzyż dlatego puki co tak zostanie. Proszę się jednak nie martwić obrazy będą zawieszone w swoim czasie.

Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki klasztornej 29 marca tj w niedzielę. więcej informacji i zapisy u P. Wiesławy Osińskiej. dodam tylko, że Misterium Pasyjne w Górce Klasztornej odbywa się w plenerze a w jego przygotowanie włączeni są mieszkańcy Górki Klasztornej. Będzie to więc wielkie duchowe przeżycie dlatego bardzo serdecznie zachęcam do wzięcia udziału

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja i okazja do spowiedzi od godz. 17.30 a w piątek od godz. 17.00 do 17.30. O g. 17.30 droga krzyżowa i Msza św. W tym miesiącu nie będzie objazdu chorych, będzie on przed świętami a termin podam później.

Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy o godz. 10.30

Od przyszłej niedzieli po mszach św. będzie można nabyć ozdoby i dewocjonalia do dekoracji z racji Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

Intencje Mszalne

Sobota 29.02.2020 g. 19.00 Z ok. 40 ur. Violetty z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o zdrowie

Niedziela 1.03.2020 g. 8.00- Adam Walewicz – od żony
10.30 Za Parafian

Środa 4.03.2020 g. 18.00 Oprócz intencji stałych do św. Józefa O szybki powrót do zdrowia dla Tadeusza i Jakuba; Jerzy Kasperski 7 r śm. Kazimierz Klorek – od wnuków i prawnuków; Andrzej Krecki od Koła gospodyń wiejskich; Marianna Klamecka – od Hoffów i Banasiów

Czwartek 5.03.2020 g. 18.00 Helena Franciszek Banach Maria, Ryszard i Jan Szymanowski oraz zmarłych z rodz.

Piątek 6.03.2020 zaraz po drodze krzyżowej Kazimierz Anna Ludwik izm. z rodz. Klorek

Sobota 7.03.2020 g. 18.00 Kazimierz Wacław Marchwińscy

Niedziela 8.03.2020 g. 8.00 Maria Józef Starosta i zm. z rodz.
10.30 Za parafian