Ogłoszenia Parafialne 23.06.2019 – Niedziela w oktawie Bożego Ciała

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia procesji Bożego Ciała. Poszczególnym wioskom za przygotowanie ołtarzy, Radzie parafialnej za asystę, wszystkim niosącym sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki, Panu Organiście, Służbie liturgicznej. Bóg zapłać także wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego dywanu z kwiatów dla Pana Jezusa… począwszy od Pani która narysowała obraz a także dorosłym młodzieży i dzieciom, tym którzy zebrali i przywieźli kwiaty… potrzeba było ich naprawdę dużo.  Chcemy, aby był on  piękny aż do przyszłej niedzieli czyli Odpustu Parafialnego i dlatego  prosimy o kwiaty…kolory biały czerwony  różowy jasny i ciemny, żółty i niebieski.  Można przywozić je już od środy…a dywan odnawiać będziemy w czwartek i w sobotę przed odpustem Zapraszam chętnych do pomocy…
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała .W procesjach  przez całą oktawę Bożego Ciała uczestniczą wszystkie  sztandary niesione przez matki, ojców, młodzież i dzieci z poszczególnych wiosek. Bardzo serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków.
  3. Msze święte w oktawie będą:  w poniedziałek w  Sędzinku przy sali wiejskiej Sędzinko; we  wtorek  w  Turkowie przy sali wiejskiej- Turkowo i Huby Turkowskiej;  w środę- w  Sarbii – Sarbia i Huby Sarbskie.  Zakończenie oktawy jak co roku z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła.
  4. Od czwartku przeżywać będziemy odnowienie Misji Parafialnych, które poprowadzi O. Izydor; W czwartek zakończenie oktawy jak co roku z procesją dookoła kościoła
  5. .W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
  6. W sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. o 8.00 i 10.00 a 0 18.00 już Msza o Niepokalanym Sercu NMP
  7. W niedzielę o godz. 12.00 suma odpustowa ku czci Niepokalanego Serca NMP. a po niej procesja eucharystyczna. Sumę odpustowa odprawi O Sylwester. Będą to imieniny naszej parafii. Zapraszam więc drogich parafian do jak najliczniejszego uczestnictwa i świętowania. Proszę, aby w procesji szły wszystkie sztandary feretrony niesione przez dzieci, młodzież i dorosłych. Zapraszam serdecznie dziewczynki do sypania kwiatków
    przed Panem Jezusem nie tylko te małe z przedszkola ale i te starsze do IV klasy

Już dziś informujemy że w dniach od 23 do 26 września organizujemy pielgrzymkę Parafialną do Sokółki czyli miejsca cudu eucharystycznego, Góry Kalwarii, Warszawy i Niepokalanowa. Więcej informacji podamy póżniej zapisy u P. Wiesławy Osińskiej

Intencje Mszalne

22.VI– Sobota     18.00  W intencji mieszkańców ul. Bukowskiej i Hub Niegolewskich

23.VI – Niedziela 8.00 Eugeniusz Majda 4 r. śm
10.30 † w intencji mieszkańców Sędzin i Hub Sędzińskich;

24.VI – poniedziałek  19.00  W intencji mieszkańców Sędzinka

25.VI– wtorek    19.00  W intencji mieszkańców Turkowa i Hub Turkowskich

26.VI – środa  19.00  W intencji mieszkańców Sarbii i Hub Sarbskich

27.VI – czwartek  19.00 Aniela Pawlak – od mieszkańców z ul. Bukowskiej

28.VI – piątek      19.00   † Elżbieta Ireneusz Król, Ewa Piaskowska

29.VI – sobota    8.00 Andrzej Wiciak – od chrześniaka Leszka z żoną i dziećmi
10.00 Za Parafian
18.00 † Bolesław Msciejewski i zm. z rodz. Maciejewskich; Elżbieta Ireneusz Król

30.VI – Niedziela    8.00   Maciej Skubiszyński
12.15 Za parafianI