Ogłoszenia Parafialne – 16.06.2019 – Niedziela Świętej Trójcy

  1. W poniedziałek o o godz. 20.00 zapraszam na probostwo na spotkanie członków Rady Parafialnej, kandydatów do Caritasu i Rady Ekonomicznej.
  2. W środę o godz. 8.00 uroczysta msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sędzinku.
  3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. O godz.10.00 uroczysta Msza św. z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy przez Sędziny. Ołtarze w następujących miejscach I ołtarz będzie ustawiony w połowie parku, II przy krzyżu, III przy domu P. Rakoniewskich i IV przy probostwie. Znakiem naszej wiary, miłości i uwielbienia do Jezusa w Eucharystii będzie udział we Mszy św. i procesji, przyjęcie Komunii św., udekorowanie naszych domów i trasy procesji. W procesjach  przez całą oktawę Bożego Ciała uczestniczą wszystkie feretrony, sztandary niesione przez matki, ojców, młodzież i dzieci z poszczególnych wiosek. Bardzo serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. A chłopców komunijnych w albach do asysty przed najświętszym sakramentem. Dzieci z Żywego różańca zapraszam do niesienia Różańca procesyjnego
    Procesję na Boże Ciało obsłużą radni… a ołtarze poszczególne wioski jak co roku. Tak jak w ubiegłym roku chcemy ułożyć dywan z kwiatów przed kościołem, dlatego prosimy drogich parafian o pomoc w postaci kwiatków i płatków kwiatowych.  w tym roku układać będziemy  ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej; potrzebne  będą kolory Biały, czerwono bordowy  różowy fioletowy  żółty ciemnoniebieski. Wszystkich którzy chcieliby włączyć w układanie dywanu zapraszamy w środę o godz. 14.00
  4. Msze święte w oktawie będą w piątek w  Wierzei przy sali wiejskiej;  w sobotę – w kościele procesję obsłużą  Sędziny Szosa Bukowska i Huby Niegolewskie ; niedziela w kościele – Sędziny i Huby Sędzińskie; w poniedziałek w  Sędzinku przy sali wiejskiej Sędzinko; we  wtorek  w  Turkowie przy sali wiejskiej- Turkowo i Huby Turkowskie;  w środę- w  Sarbii – Sarbia i Huby Sarbskie Zakończenie oktawy jak co roku.
  5. Za tydzień w niedzielę składka gospodarcza – zbieramy na odnowienie elewacji ściany głównej.
  6. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy troszczyli się o kwiaty i porządek w kościele i wokół kościoła. Na następne dwa tygodnie zapraszam rodziny z ul. Parakowej: Chamerliński Fornalik, Juskowiak, Nowak, Gromadziński, Maćkowiak, Burkowski, Makowski.
  7. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin Witold Bączyk polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Intencje Mszalne

Niedziela 16.06.2019 g. 8.00 Józefa Samoląg 19.r. śm. Władysław Samoląg
10.30 Za parafian ( 80 urodziny Janiny)

Poniedziałek 17.06.2019 g. 19.00 Józef Osiński 4 r. śm.

18.06.019 Środa  8.00 Msza na zakończenie roku szkolnego dla uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej w Sędzinku
  19.00   We wszystkich  intencjach stałych do świętego Józefa a także o odpowiednią ilość deszczu oraz dobrą pogodę i urodzaje i błogosławieństwo Boże dla wszystkich pracujących na roli;
Z podziękowaniem za otrzymane łaski w 6 r. utodzin; Franciszek 13 r. śm, Helena Banach i zm. z rodziny; Anna Nadstoga – od Skrzypczaków z babcią; Aldona Tomaszenko – od Chrześnicy z mężem i dziećmi; Mirosław Kliszcz – od bratanka Adama z Kasią; Marianna Klamecka – od Rutkowskich z Kościana; Piotr Świderski – od syna Krzysztofa

19.06.2019 Czwartek 8.00 † Jolanta Stefan Adam, Józef Stefania Jędrzejczak
10.00 Za Parafian – procesją przez Sędziny

20.06.2019 – Piątek     19.00   W intencji Mieszkańców Wierzei; 

21.06.2019 Sobota     18.00  W intencji mieszkańców ul. Bukowskiej i Hub Niegolewskich

22.06.2019 Niedziela g. 8.00 Eugeniusz Majda 4 r. śm.
10.30  w intencji mieszkańców Sędzin i Hub Sędzińskich;