Ogłoszenia Parafialne – 9.09.2018 – XXIII Niedziela Zwykła

W tym tygodniu w czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania czyli klasy szósta, siódma, ósma trzecia gimnazjum oraz pierwsza ponad gimnazjalna zapraszam na Mszę św i proszę o obsłużenie procesji maryjnej.

A w sobotę od rana zapraszam tą młodzież do sprzątania wokół kościoła, proszę przynieść grabki dziabki i miotły

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele gospodarcze a szczególnie na remont dzwonów i dzwonnicy a także Szafę elektryczną w zakrystii. Pieniądze, które zebraliśmy w zeszłym roku w czasie dożynek  po części starczą na pokrycie materiałów potrzebnych do remontu dzwonnicy .Orientacyjny koszt remontu wynosi 21 tysięcy

W tym dniu będą także  Dożynki Parafialne. Uroczysta Msza Dziękczynna   rozpocznie się o godz. 12.00 od procesyjnego wniesienia wieńcy , chleba dożynkowego owoców i warzyw. W czasie tej Mszy poświęcone będzie także ziarno na zasiew, które przyniesione zostanie wraz z chlebem, w procesji z darami. Po mszy obrzęd dziękczynienia i dzielenia się chlebem, który poprowadzi Zespół Tośtoki z Pięczkowa. Będzie równiez Bajka  – przygotowana przez rodziców dzieci z Przedszkola w Sokolnikach Wielkich,wiele konkursów dla dzieci młodzieży i dorosłych a przede wszystkim  wspólne biesiadowanie i świętowanie Nie zabraknie również  kawy i Ciasta, będą pyszne zupy, bigos,  kiełbaski  i oczywiście Gzika ks. Proboszcza. Przewidziane jest także rozprowadzanie cegiełek i licytacja   z których dochód przeznaczony jest na remont Dzwonów i dzwonnicy . Można przynosić fanty najlepiej po wieczornej mszy św. do kościoła. Już teraz wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

Zmarła nasza parafianka Aniela Pawlak z Sędzin (ul. Bukowska), pogrzeb odbył się w sobotę 8 września. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Jest do nabycia prasa katolicka

Intencje Mszalne

Sobota 8.09.2018 g. 18.30   Anna Renata Przybysz – od siostry Magdaleny z rodz.

Niedziela 9.09  2018 g. 8.00 Marian Paluszkiewicz 1 r. śm.
10.30 Za Parafian ( 80 r. ur. Mariana)

Poniedziałek 10.09.2018 g. 18.00 Kazimierz Czesława Leszek Grelka zm. z rodz. Grelków i Woźniaków

Środa 12.09.2018 g. 18.00

Oprócz intencji stałych do św. Józefa; O siłę do walki z chorobą i powrót do zdrowia dla Marianny; O powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Władysława i Tadeusza; Marian Stefan Gabriela Andrzej Paluszkiewicz, Ryszard Radlicki; Eugeniusz Krzyżaniak – od mamy; Ewa Piasowska – od córki Izabeli z mężem i dziećmi

Czwartek 13.09.2018 g. 18.00 Andrzej Wiciak – od cioci Ireny z Mariuszem

Piątek 14.09.2018 g. 15.00 Msza Ślubna

Sobota 15.09.2018 g.16.00 Msza Ślubna
18.00 Maria Szmlet – od mieszkanców Sarbii

Niedziela 16.09.2018 g. 8.00 Bronisława, Józef, Grażyna, Ewa Wieczorek; Krystyna, Serwacy Nadstoga i zm. z rodz.
g. 12.00 Za Parafian z podziękowaniem za tegoroczne żniwa