Orszak Trzech Króli w Sędzinach 2018

6 stycznia w naszej parafii, Trzej Królowie zawitali nie tylko z darami dla nowo narodzonego Jezuska, ale i orszakami z prawdziwego zdarzenia. Każdy z królewskich orszaków posiadał swoją chorągiew i zawołanie, zatrzymali się nawet w gospodzie, gdzie Święta Rodzina szukała pomocy w noc wigilijną. Dom Boży dosłownie pękł w szwach od rzeszy wiernych, kroczących za swoimi monarchami, piękną tradycyjną polską gwiazdą kolędników i oczywiście parafialnymi chórami anielskimi w radosnymi pochodzie na cześć narodzin zbawienia świata mimo tego, że parafia uchodzi za jedną z mniejszych. Na koniec razem oddaliśmy pokłon najważniejszemu Dziecku świata w równie wielkim stylu, w jakim do Niego podążaliśmy. Nawet okoliczne metropolie nie mogły pochwalić się taką frekwencją jak u nas!
Ale jak było w realu? Zobaczcie sami: