Ogłoszenia Parafialne – 18.06.2017 – Niedziela w Oktawie Bożego Ciała

  1. Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia procesji Bożego Ciała. Poszczególnym wioskom za przygotowanie ołtarzy, Radzie parafialnej za asystę, wszystkim niosącym sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki, Panu Organiście, Służbie liturgicznej. Bóg zapłać także wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego dywanu z kwiatów dla Pana Jezusa… dorosłym młodzieży i dzieciom a także tym którzy zebrali i przywieźli kwiaty… potrzeba było ich naprawdę dużo.  Chcemy, aby był on  piękny aż do przyszłej niedzieli czyli Odpustu Parafialnego i dlatego  prosimy o kwiaty…kolory biały czerwony  różowy jasny i ciemny, żółty i niebieski.  Można przywozić je już od wtorku…a dywan odnawiać będziemy w czwartek od 15.00 i w sobotę przed odpustem Zapraszam chętnych do pomocy…
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała .W procesjach  przez całą oktawę Bożego Ciała uczestniczą wszystkie  sztandary niesione przez matki, ojców, młodzież i dzieci z poszczególnych wiosek. Bardzo serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków.
  3. Msze święte w oktawie będą:  w poniedziałek w  Sędzinku przy sali wiejskiej Sędzinko; we  wtorek  w  Turkowie przy sali wiejskiej- Turkowo i Huby Turkowskiej;  w środę- w  Sarbii – Sarbia i Huby Sarbskie.  Zakończenie oktawy jak co roku z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła.
  4. W czwartek zakończenie oktawy jak co roku z procesją dookoła kościoła
  5. .W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
  6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMPa jednocześnie święto Narodzin Jana Chrzciciela. . 
  7. W niedzielę o godz. 12.00 suma odpustowa ku czci Niepokalanego Serca NMP. a po niej procesja eucharystyczna. Będą to imieniny naszej parafii. Zapraszam więc drogich parafian do jak najliczniejszego uczestnictwa i świętowania. Proszę, aby w procesji szły wszystkie sztandary feretrony niesione przez dzieci, młodzież i dorosłych. Zapraszam serdecznie dziewczynki do sypania kwiatków przed Panem Jezusem
  8. W od wtorku do piątku od godz. 17.30 do 18.40  można zamawiać intencje mszalne na drugie półrocze 2017
  9. Są do nabycia przewodniki katolickie

 Intencje Mszalne

17.VI– Sobota      18.00  W intencji mieszkańców ul. Bukowskiej i Hub Niegolewskich Józef Osiński 2 r. śm

 18.VI – Niedziela
  8.00 † Franciszek Helena Banach i zm. z rodz. Mikołajczaków
 10.30 Za parafian w intencji mieszkańców Sędzin i Hub Sędzińskich

19.VI – poniedziałek  19.00  W intencji mieszkańców Sędzinka

20.VI– wtorek    19.00  W intencji mieszkańców Turkowa i Hub Turkowskich

21.VI – środa  19.00  W intencji mieszkańców Sarbii i Hub Sarbskich Jan Araszkiewicz, Janina Czesław Dobrzańscy

22.V – czwartek  19.00 1r. ur. Michaliny, 53 r. €r. Danuty, † Alina Palicka – od szwagra Kazimierza

23.VI – piątek      15.30 – Msza Ślubna
19.00   † Helena Szwed – od rodz. Borowczyków

24.VI – sobota     16.00 Msza Ślubna
18.00 † Kazimierz Szymlet – 4 r. śm zm. z rodz. Araszkiewiczów i Szymletów, Feliks Ficner

25.VI – Niedziela    8.00  † Stanisław Sokół 8 r. śm.
12.00 Za parafian