Ogłoszenia Parafialne 23.04.2017 – Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i Szkoły Katolickie, Daninę diecezjalną  a także dzisiaj na pomoc chrześcijanom w Syrii
  2. Dzisiaj  23 kwietnia przypada uroczystość Św. Wojciecha Bpa i męczennika głównego Patrona Polski i współpatrona naszej parafii a także Święto Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Zapraszam dzisiaj drogich parafian do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia czyli o godz. 15.00 . Pan Jezus powiedział że jest to godzina, w której możemy uprosić wszystko, jeśli to o co prosimy jest zgodne z Jego wolą. Uroczystym zakończeniem tego tygodnia będzie  Parafialny dzień chorych w niedzielę za tydzień. Chorych i seniorów w  parafii nie brakuje ale wielu,  bez pomocy bliźniego do kościoła nie dojedzie a nawet o tym dniu się nie dowie. Dlatego proszę aby powiadomić te osoby o tym, że taki dzień chorych będzie i umożliwić im przyjazd. Będzie to niewątpliwie pełnienie miłosierdzia. O godz. 15 będzie  dodatkowa Msza św.  połączona z udzieleniem sakramentu chorych a potem radosne spotkanie przy kawie i ciastku na salce. Osoby które chciały by włączyć się w przygotowanie Tego dnia, a także zaangażować w Parafialną Caritas zapraszam na spotkanie w środę po mszy św. na probostwo.
  3. W sobotę zapraszam na Mszę św. wieczorną i spotkanie kandydatów, którzy w maju mają przyjąć Sakrament Bierzmowania. Obecność obowiązkowa!
  4. Za tydzień przeżywać będziemy w naszej Parafii Niedzielę powołań z tej okazji przyjedzie do nas kleryk, który po Mszy św. będzie zbierał ofiary na Seminarium duchowne w Poznaniu, będzie to zarazem  Niedziela Biblijna
  5. Również za tydzień w 4 niedzielę miesiąca składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii a  po mszy o godz. 10.30 Spotkanie z rodzicami klas II w sprawie przygotowania kościoła do I komunii świętej.
  6. Bóg zapłać” rodzinom, które ostatnio troszczyły się o porządek i kwiaty w kościele; na następne dwa tygodnie w sobotę , na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Sędzinka: Jaros, Racki, Forycki, Góral, Wrotkowski, Dziamski
  7. Polecamy Prasę katolicką.
  8. W szczególny sposób pragnę jeszcze podziękować tym wszystkim którzy włączyli się w dzieło uporządkowania cmentarza parafialnego a także obcięcia i uprzątnięcia suchych i niepotrzebnych gałęzi wokół terenu kościelnego.

Intencje Mszalne

23.IV Niedziela Miłosierdzia 8.00  Marianna, Małgorzata, Adam Bździel, Agata Wiciak
10.30
Za parafian

25.IV – wtorek 7.30 + za zmarłych kapłanów

26.IV – Środa  18.00 Oprócz stałych intencji O szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla Matki i Dziecka; O powrót do zdrowia dla 15 letniej Agnieszki, 18 r. ur. Huberta, 40 r. ur. Beaty; Z podziękowaniem Panu Bogu za wspólnie przeżytych 45 lat prośbą o bł. dla całej rodziny; Marek Lemański – od mamy, siostry Reni i siostry Kazi z rodziną;Józefa Władysław Wacław Marchwiński; Józefa Lasak – od synowej Elżbiety

27. Czwartek  18.00  O bł. Boże i zdrowie dla Zosi i jej rodziny

29.IV– SOBOTA  18.00 Pelagia Wawrzyn Piaskowscy, Elżbieta Jan Ireneusz Król – od Izy i Darka z dziećmi

30.IV Niedziela Powołań 8.00  Wanda Napierała 1 r. śm. i zm. z rodz.; Władysława Aniela Jakub Misiak; Jan Weronika Zbigniew Nawrot
10.30
Za parafian
15.00 W intencji wszystkich chorych w Parafii