Ogłoszenia Parafialne – 4.09.2016 – XXIII Niedziela Zwykła

Dzisiaj o godz. 12.00 uroczysta msza święta dożynkowa z udziałem regionalnego Zespołu Ludowego Borkowiacy, po mszy obrzęd dożykowy, minikoncert Zespołu Borkowiacy oraz kawa i ciasto dożynkowe – serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. W czasie tej mszy zostanie też poświęcone ziarno na zasiew.

Bóg zapłać osobom, które ostatnio troszczyły się o porządek w kościele i przed kościołem. Na następne 2 tygodnie na sobotę g. 9.00 zapraszam rodziny z Hub Turkowskich:  Kaczmarek, Misiak, Torba, Szymankiewicz

W czwartek, 8 września – święto Narodzenia NMP, nazywane w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Siewnej

W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.30 poświęcę tornistry i przybory szkolne dzieciom klas I, będzie to zarazem pierwsza po wakacjach Msza Św. z udziałem dzieci.

Są do nabycia Przewodniki Katolickie

Intencje Mszalne

3.IX sobota – sobota    18.00  z podz. za otrzymane łaski  i prośbą o dalszą opiekę dla Stanisławy z ok 50 urodzin

4.IX – Niedziela    8.00 † Bronisława, Józef, Grażyna, Ewa Wieczorek, Serwacy Nadstoga i zm. z rodz.
12.00 Za parafian msza dziękczynna za żniwa

6.IX – wtorek † Stefan, Marianna Paluszak, Zdzisława Olszewska

7.IX  – środa 18.00   W intencjach Agaty i Przemka, 2 W intencji ofiarodawców i dobrodziejów Parafii, 3 Za chorych z naszej parafii, 4. We wszystkich intencjach Agnieszki, 5. O zdrowie i potrzebne łaski dla Aleksa , Romana, Zbigniewa Zygmunta, Dominika, Henryka, Błażeja, Jana Jarosława, Tadeusza, Magdaleny, Andrzeja   a także o zdrowie dla ks. Mariana; o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Adrianny,  O pomoc w trudnej sprawie, W intencji Panu Bogu wiadomej, O pomoc i opiekę w sprawie Panu Bogu wiadomej, o powrót do zdrowia dla Teresy.   O nowe powołania Kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii a także za nowicjuszkę Izę † Eugeniusz Majda – od kolegi Marka z żoną z Sarbii, † Janina Ludwik Kaczmarek 1 r. śm. Leszek Kaczmarek 12 r. śm. i zm. z rodz.;† Józef Łamaszewski 1 r. śm.; † Rudolf Nowacki, Szczepan Szymankiewicz, Prakseda, Franciszek, Józef Barbara, Alina Górni, Ludwika Mateusz, Józef, Sylwester Nowaccy i wszystkie dusze w czyśćcu

8.IX Czwartek W pewnej intencji

9.IX piątek 16.00 Msza ślubna

10.IX – sobota   18.00  † Anastazja Małecka – od wnuczki Konstancji

11.IX – Niedziela    8.00 † rez P.Piaskowski
10.30 Za parafian