Ogłoszenia Parafialne – 5.06.2016 – X Niedziela zwykła

  1. Jeszcze raz składam serdecznie Bóg zapłać poszczególnym wioskom za przygotowanie Mszy i procesji w wioskach, pięknie wystrojone ulice i oczywiście za obecność. Bóg zapłać  także za przygotowanie ołtarzy na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim niosącym sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki, Radnym parafialnym, służbie liturgicznej a także Panu Organiście. Bóg zapłać wszystkim którzy trudzili się nad dywanem z kwiatów a także dostarczyli kwiaty. Jednym słowem wszystkim za wszystko.
  2. Trwają rekolekcje parafialne dzisiaj ( sobota) od godz. 20.00 rozpocznie się czuwanie z Matką Bożą z nauką, modlitwą o uzdrowienie a także uroczystym błogosławieństwem
  3. Jutro godz. 12.00 suma odpustowa ku czci Niepokalanego Serca NMP. a po niej procesja eucharystyczna. Będą to imieniny naszej parafii. Zapraszam więc drogich parafian do jak najliczniejszego uczestnictwa i świętowania. Proszę, aby w procesji szły wszystkie sztandary feretrony niesione przez dzieci, młodzież i dorosłych. Zapraszam serdecznie dziewczynki do sypania kwiatków przed Panem Jezusem
  4. Miało być także dzisiaj Parafialne świętowanie ale z racji Festynu rodzinnego w Dusznikach zostało ono przeniesione na 26 czerwca. W Dusznikach na festynie rodzinnym będzie miedzy innymi koncert Arki Noego na który w imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.
  5. Za tydzień po komunii zbiórka na KUL WT i szkoły katolickie.
  6. Rada Parafialna postanowiła wysprzątać cały Cmentarz Przykościelny oraz wokół cmentarza. Planuje też odnowić mur okalający cmentarz, w porozumieniu ze mną będą oni zbierać środki pieniężne na ten cel od parafian, którzy maja tam groby swoich krewnych.
  7. W drugiej połowie czerwca rozpoczną się także prace remontowe na probostwie ale o tym powiem więcej za tydzień.
  8. Zmarła nasza parafianka Waleria Łamaszewska pogrzeb odbył się w ubiegłym tygodniu  i Maria Szajstek z Sędzinka pogrzeb odbędzię się w środę o godz. 13.00
  9. Są do nabycia przewodniki Katolickie.

Intencje Mszalne

7.VI – wtorek    19.00   † Jadwiga Szemendera

8.VI – środa  19.00  O dobrą pogodę i urodzaje oraz błogosławieństwo Boże na wszystkich pracujących na roli.  W intencjach Agaty i Przemka, 2 W intencji ofiarodawców i dobrodziejów Parafii, 3 Za chorych z naszej parafii, 4. We wszystkich intencjach Agnieszki, 5. O powrót do zdrowia dla Marcina, Agnieszki  i Maurycego, Romana, Zbigniewa  Bożeny,   Dominika, Jarosława, Tadeusza, Magdaleny   a także o zdrowie dla ks. Mariana; O pomoc w trudnej sprawie, W intencji Panu Bogu wiadomej, O pomoc i opiekę w sprawie Panu Bogu wiadomej, † Andrzej Barbara Kasperek,  † Franciszek Stanisława Kłak i zm. z rodz. † Józef Osiński – od bratowej Danuty z rodziną, † Teresa Kleczewska – od rodz. Cigler i Ratajczak † Anastazja Małecka – od mieszkańców z ul. Niegolewskiej , † Józef Paterski od zakładu pogrzebowego Gloria

9.VI – czwartek  19.00  † Jan Genowefa Przewoźni

10.VI – piątek      19.00   † Roman, Aniela, Wiesław Pluskota

11.VI – sobota     18.00 † Ryszard Radlicki 3 r. śm – od żony i dzieci

12.VI – Niedziela    8.00  Józefa Samoląg 16 r. śm. Władysław Samoląg
12.00 Za parafian