Ogłoszenia Parafialne – 22.05.2016 – Niedziela Świętej Trójcy

  1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele gospodarcze parafii, Przeznaczone są one na zapłacenie rachunku za prąd.
  2. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy.  10.30.   swoją rocznicę I komunii sw. bedą miały dzieci z klas IV     
  3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. O godz.10.00 uroczysta Msza św. z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy przez Sędziny. Ołtarze tak jak w zeszłym roku I ołtarz będzie ustawiony w połowie parku, II przy krzyżu, III przy bloku nr 17 od strony podwórza i IV przy probostwie. Znakiem naszej wiary, miłości i uwielbienia do Jezusa w Eucharystii będzie udział we Mszy św. i procesji, przyjęcie Komunii św., udekorowanie naszych domów i trasy procesji. W procesjach  przez całą oktawę Bożego Ciała uczestniczą wszystkie feretrony, sztandary niesione przez matki, ojców, młodzież i dzieci z poszczególnych wiosek. Bardzo serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. A chłopców komunijnych w albach do asysty przed najświętszym sakramentem Procesję na Boże Ciało obsłużą radni… a ołtarze poszczególne wioski jak co roku. Tak jak w ubiegłym roku chcemy zrobić dywan z kwiatów przed kościołem, dlatego prosimy drogich parafian o pomoc w postaci kwiatków i płatków kwiatowych. Chcemy zrobić Jezusa Miłosiernego potrzebne więc będą kolory Biały, czerwony żółty niebieskawy.
  4. Msze święte w oktawie będą w piątek w  Wierzei przy sali wiejskiej;  w sobotę – w kościele procesję obsłużą  Sędziny Szosa Bukowska i Huby niegolewskie ; niedziela w kościele – Sędziny i Huby Sędzińskie; w poniedziałek w  Sędzinku przy sali wiejskiej Sędzinko; we  wtorek  w  Turkowie przy sali wiejskiej- Turkowo i Huby Turkowskiej;  w środę- w  Sarbii – Sarbia i Huby Sarbskie Zakończenie oktawy jak co roku. W dni powszednie przechodzimy na czas letni i Msze św. będą o 19.00 z wyjątkiem soboty ( o 18.00)
  5. Pragnę jeszcze raz gorąco podziękować rodzicom Klas II za ogrom pracy włożony  w posprzątanie kościoła i terenu przykościelnego a także założenia nowej wykładziny i i wykonanie  tej przepięknej Dekoracji kościoła.
  6. Są do nabycia „Przewodniki Katolickie”.
  7. W środę o godz. 18.00 zbiórka ministrantów przed Bożym ciałem.

Intencje Mszalne

 22.V – V Niedziela  Wielkanocna
  8.00 † Edward Jedwabny 16 r. śm z zm. z rodziny
 10.30 Za parafian

24.V. Wtorek  19.00 †   Aniela Tadeusz Stefan Dziamscy 

25.V.Środa       19.00  1  O dobrą pogodę i urodzaje oraz błogosławieństwo Boże na wszystkich pracujących na roli.  W intencjach Agaty i Przemka, 2 W intencji ofiarodawców i dobrodziejów Parafii, 3 Za chorych z naszej parafii, 4. We wszystkich intencjach Agnieszki, 5. O powrót do zdrowia dla Marcina, Agnieszki  i Maurycego, Romana, Zbigniewa  Bożeny,  Walerii, Dominika, Jarosława, Tadeusza  a także o zdrowie dla ks. Mariana; O pomoc w trudnej sprawie, W intencji Panu Bogu wiadomej, O pomoc i opiekę w prawie Panu Bogu wiadomej, O szczęśliwą operację Magdaleny , 3 r. ur. Franciszka  6.  †  Eugeniusz Majda – od  szwagra Marka z rodziną † Leon Maria Przewozny i zm. z rodz. † Olgierd Trzeszewski, Wanda Napierała – od Marzeny i Pawła Misiaka

26.V.Czwartek 8.00 † Elżbieta Samoląg
10.00 Za Parafian – procesją przez Sędziny

27.V – Piątek      19.00   W intencji Mieszkańców Wierzei 

28.V – Sobota      18.00  W intencji mieszkańców ul. Bukowskiej i Hub Niegolewskich 

 29.V – V Niedziela  Wielkanocna
  8.00 † Eugeniusz Majda 1 r. śm.
 10.30 Za parafian w intencji mieszkańców Sędzin i Hub Sędzińskich