Uroczyste otwarcie odnowionego dolnego kościoła

W dniu wczorajszym punktualnie o godzinie 14, rozpoczęła się uroczystość otwarcia odnowionego dolnego kościoła. Tradycyjnie przy wejściu, zawieszona została wstęga, którą przeciął ksiądz proboszcz. Po wspólnej modlitwie, w odnowionym kościele, wierni udali się do sali teatralnej, na przedstawienie. Wystąpił kabaret Horror, ale i nie tylko. Odwiedziła nas również… Genowefa Pigwa. Nie zabrakło śmiechu u dzieci, jak i u osób starszych. Po spektaklu, został przygotowany słodki poczęstunek. Kolejne części spotkania, odbywały się na placu za kościołem. Zostały przygotowane liczne konkurencje, oraz zabawy dla dzieci i nie tylko. Dorośli również znaleźli coś dla siebie. Były to: malowanie twarzy, zabawa z kolorową chustą animacyjną, bieg z piłeczką i kijem hokejowym między słupkami, picie wody, zjedzenie pączka bez użycia rąk, obranie najdłuższej skórki jabłka, jedzenie kisielu, skok w worku między pachołkami, dmuchanie balona do momentu wybuchu, karaoke oraz wiele innych. We wszystkich konkurencjach liczył się czas. Zakupić można było również cegiełki, gdzie każda z nich wygrywała. Główną nagrodą był rower. Każdy z przybyłych, mógł skosztować pysznych kiełbasek, oraz gziki księdza proboszcza. Przybyli także ratownicy medyczni, którzy pokazywali, jak skutecznie wykonać pierwszą pomoc przedmedyczną, nie tylko podczas utraty przytomności, ale również w wypadku samochodowym. Podczas całej uroczystości, można było składać ofiary na kościół. Myślę, że uśmiechy na twarzach dzieci, młodzieży i dorosłych, są oznaką udanej zabawy i miło spędzonego czasu w niedzielne popołudnie.

https://www.youtube.com/watch?v=G1mWLqzVCwI&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=jymg6UH6Lg8&feature=youtu.be