„Największy skarb”

„Czerwony Kapturek” to bajka wszystkim znana. Jej tematem jest niebezpieczna przygoda, którą dziewczynka przeżyła na skutek swojej naiwności, zbytniej ufności i niesłuchania przestróg matki. „Największy skarb” to dzisiejsza inscenizacja tego utworu. W naszym Kościele dzieci z klasy piątej Szkoły Podstawowej w Sędzinku, pod przewodnictwem Proboszcza Ks. Sławomira Pawlickiego, zaprezentowały się w niej. Historia tej sztuki opowiada losy zbója, który ukradł babci Kapturka, jej największy skarb – obraz Matki Boskiej. Nigdy nie odczuł on miłości i ciepła, dlatego stał się złym człowiekiem. Podczas ucieczki z obrazem, przeprowadza wewnętrzną rozmowę z Matką, która otoczyła go miłością tą wielką, iż postanowił się zmienić. Głównym tematem utworu było zatem nawrócenie, gdyż rozpoczął się nowy rok liturgiczny pod hasłem  „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Adwentowy okres oczekiwania Zbawiciela Świata, dzieci będą przeżywały uczestnicząc w codziennych roratach, podczas których odkrywać będą skarby Kościoła i poznawać tajniki Mszy Świętej. Pomocą w odkrywaniu będą okulary czyli  „Google wiary”.