Ogłoszenia Parafialne – 1.08.2021 – 18 niedziela zwykła

Od dzisiaj w naszym dekanacie rozpoczyna się peregrynacja Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. o godz. 11.30 powitanie Matki bożej i Msza na rozpoczęcie peregrynacji w Buku. W poniedziałek – Wojnowice, wtorek – Michorzewo; środa – Kuślin, 5 czwartek – Dakowy Mokre, 6 piątek- u nas i w sobotę – Niepruszewo. W powitaniu i Mszy na rozpoczęcie nawiedzenia uczestniczą wszyscy księża z dekanatu. W sobotę obraz pojedzie do Niepruszewa przez Sędzinko a w niedzielę pojedzie do Kwilcza przez Wilkowo Sędziny i Duszniki. Proszę o udekorowanie domostw i obejść.

Od wtorku w naszej parafii rekolekcje przed Nawiedzeniem, które poprowadzi O. Sylwester Paulin z Jasnej góry.

Program rekolekcji i nawiedzenia obrazu wyłożony jest z tyłu kościoła. Od wtorku do czwartku od godz. 19.30 najpierw adoracja NS i w tym czasie okazja do spowiedzi w środę i czwartek. Potem msza św. z nauką rekolekcyjną zakończona Apelem Jasnogórskim o 21.00 W środę i czwartek będą spowiadali księża z poza dekanatu, dlatego zachęcam do skorzystania także dzieci, które zbierają I piątki.

W piątek gromadzimy się w kościele na nabożeństwie oczekiwania o godz. 17.00. Procesyjnie przejdziemy na miejsce oczekiwania. Obraz Matki Bożej powitamy na początku Parku przy domostwie Państwa Bręk. Służba liturgiczna w wszyscy niosący obraz feretrony i sztandary przychodzą o 16.30 aby przygotować u ustawić procesję.

Zapraszam do jak najliczniejszego udziału. w sobotę msze o 8.00, 10.30, 12.00 oraz o 16.00 msza na zakończenie peregrynacji. Uwaga w sobotę nie będzie mszy wieczornej o godz. 18.00

Zapowiedzi przedślubne

Sakramentalny związek małżeński chcą zawrzeć:
Wojciech Jan Reiman kawaler katolik zam. Kąkolewa
Oliwia Borowczyk panna katoliczka zam Sędziny zap. II

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy wymienionymi osobami powinien zgłosić to w biurze parafialnym

Intencje Mszalne

Wtrorek 3.08.2021 g. 20.00 o dobre przygotowanie i owocne przeżycia czasu nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii

Środa 4.08.2021 g. 20.00 o dobre przygotowanie i owocne przeżycia czasu nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii o błogosławieństwo Boże dla małżeństw naszej parafii

Czwartek 5.08.2021 g. 20.00 o dobre przygotowanie i owocne przeżycia czasu nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii dzieci i młodzieży

Piątek 6.08.2021 g.18.00 Msza na rozpoczęcie peregrynacji w naszej parafii za parafian

Sobota. 7.08.2021 00.00 Msza o powołania i za powołanych – odprawiał będzie ks. kanonik Proboszcz Marian Plewa
8.00 Za parafian
10.30 Msza św. połączona z błogosławieństwem dla niemowląt dzieci przedszkolnych, szkolnych oraz matek oczekujących potomstwa.
12.00 Msza połączona z udzieleniem sakramentu chorych w intencji Chorych i niepełnosprawnych z parafii
16.00 Msza na zakończenie peregrynacji Kazimiera Marchwińska 3 r. śm. Wacław, Józefa, Władysław Marchwińscy i zm. z rodz.

Niedziela 8.08.2021 8.00 Teresa Pietrucha – od wnuczek Hanny i Jagody z rodzicami
10.30 ks. Kajetan Manugiewicz r. śm.