Ogłoszenia Parafialne – 29.05.2016 – IX Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia procesji Bożego Ciała. Poszczególnym wioskom za przygotowanie ołtarzy, Radzie parafialnej za asystę, wszystkim niosącym sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki, Panu Organiście, Służbie liturgicznej. Bóg zapłać także wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego dywanu z kwiatów dla Pana Jezusa… dorosłym młodzieży i dzieciom a także tym którzy zebrali i przywieźli kwiaty… potrzeba było ich naprawdę dużo.  Chcemy, aby był on  piękny aż do przyszłej niedzieli czyli Odpustu Parafialnego i dlatego  prosimy o kwiaty…kolory biały różowy jasny i ciemny, żółty i niebieski.  Zaczyna kwitnąć akacja i inne białe kwiaty, piwonie. Można przywozić je już od poniedziałku…a dywan odnawiać będziemy w środę od 15.00 i w sobotę przed odpustem Zapraszam chętnych do pomocy…
 2. od środy rozpoczyna się miesiąc czerwiec – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego w łączności z wieczorną mszą św.
 3. Trwa Oktawa Bożego Ciała .W procesjach  przez całą oktawę Bożego Ciała uczestniczą wszystkie  sztandary niesione przez matki, ojców, młodzież i dzieci z poszczególnych wiosek. Bardzo serdecznie zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków.
 4. Msze święte w oktawie będą:  w poniedziałek w  Sędzinku przy sali wiejskiej Sędzinko; we  wtorek  w  Turkowie przy sali wiejskiej- Turkowo i Huby Turkowskiej;  w środę- w  Sarbii – Sarbia i Huby Sarbskie.  Zakończenie oktawy jak co roku z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła.
 5. Od Czwartku rozpoczniemy w naszej Parafii Rekolekcje Parafialne które poprowadzi O. Tadeusz Topolski z Lublina. Zakończą się one w niedzielę Odpustem ku czci Niepokalanego Serca NMP, który również odprawi ojciec Tadeusz. W czasie rekolekcji zbierane będą ofiary na Ojca Rekolekcjonistę (W czwartek i piątek)
 6. .W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od godz. 8.30 chorych objedzie z Panem Jezusem O. Tadeusz.
 7. Po południu od godz. 18 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi . 
 8. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP o godz. 20.00 Różaniec potem Apel Jasnogórski z nauką dla młodzieży. Serdecznie zapraszam szczególnie przygotowujących się do bierzmowania ale także i pozostałych parafian niech to będzie nasze czuwanie z Maryją naszą Matką. 
 9. W niedzielę o godz. 12.00 suma odpustowa ku czci Niepokalanego Serca NMP. a po niej procesja eucharystyczna. Będą to imieniny naszej parafii. Zapraszam więc drogich parafian do jak najliczniejszego uczestnictwa i świętowania. Proszę, aby w procesji szły wszystkie sztandary feretrony niesione przez dzieci, młodzież i dorosłych. Zapraszam serdecznie dziewczynki do sypania kwiatków przed Panem Jezusem
 10. „Bóg zapłać” rodzinom, które ostatnio troszczyły się o porządek i kwiaty w kościele; na kolejne 2 tygodnie na sobotę, godz. 9.00 proszę rodziny z Sarbii: Dryjański, Pilarczyk, Nowak, Fleiszerowicz.
 11. . W tym tygodniu zmarła nasza parafianka Krystyna Frąckowiak z Turkowa polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. 
 12. Są do nabycia przewodniki katolickie

 Intencje Mszalne

30.V – poniedziałek  19.00  W intencji mieszkańców Sędzinka

31.V– wtorek    19.00  W intencji mieszkańców Turkowa i Hub Turkowskich

1.VI – środa  19.00  W intencji mieszkańców Sarbii i Hub Sarbskich

2.V – czwartek  19.00 Za parafian

3.VI – piątek      19.00   † Rafał Gierlak

4.VI – sobota     18.00 † Magdalena Nożyńska 6 r. śm. z zm. z rodz. Nożyński

5.VI – Niedziela    8.00  Walenty Stefania Rura, Marta stefan Steier
12.00 Za parafian