Droga Krzyżowa ulicami Sędzin

„Pamiętnik chorego na raka” to dzisiejsze rozważania Drogi Krzyżowej, którą przebyliśmy ulicami Sędzin. Każdy z nas miał możliwość niesienia Krzyża – Krzyża Chrystusa. Następowało to według zapowiedzianego planu. Uczestniczyli ministranci, mieszkańcy poszczególnych wsi, ojcowie, matki, dzieci, kandydaci do bierzmowania, pozostała młodzież, oraz renciści i emeryci. Poszczególne stacje, rozmieszczone były w różnych miejscach Sędzin, a dotarcie do nich ułatwili nam Strażacy, którzy oświecali drogę pochodniami. Przez parafialną wieś, po raz pierwszy odbyła się taka Droga Krzyżowa, dlatego obecność tak wielu wiernych, była niemal zaskoczeniem. Mamy nadzieję, że przelotne opady deszczu, były oznaką obmycia nas z naszych grzechów. Powierzenie samego siebie Jezusowi, poprzez Adorację Krzyża, umocniło nas w przekonaniu Jego wielkiej miłości do ludzi, oraz przygotowało na nadchodzący Wielki Tydzień. Dzisiejsze modlitwy zawierzyliśmy w intencji Kamila, który w śpiączce, przebywa w szpitalu. Mamy nadzieję, że dzięki nim, wróci do zdrowia i pełni sił.